Wolę siedzieć sama

Iza Paszkowska

dodane 19.03.2015 09:57

Kiedyś siedzieliśmy razem, oglądaliśmy telewizję, rozmawialiśmy, a teraz? Mama siedzi z tabletem, tata z laptopem, a brat z telefonem. Telewizor też jest włączony, ale tylko po to, by w pokoju nie było zbyt cicho. Nie mam ochoty z nimi siedzieć, skoro i tak nie rozmawiamy, więc idę do siebie. Oni mają o to pretensje. Chciałabym, by było jak dawniej. Smutna Iga

Wolę siedzieć sama RYS.MONIKA JUROSZEK

Twoja rodzina chce być razem, skoro mają pretensje, że wychodzisz. Czyli nie jest tak źle. Proponuję takie obserwacje. Wybierz jeden tydzień i dokładnie oblicz, od której godziny do której jesteście razem i jak spędzacie ten czas. Obliczenia rób w tajemnicy. Potem zbierz rodzinę i spokojnie przedstaw swoje wyniki badań (diagramy, wykresy, procenty). Nikogo nie krytykuj, tylko zaproponuj na przykład wieczór gier w karty, wieczór gier planszowych, wieczór popisów kulinarnych itp.

Nie mów, że obowiązuje zakaz używania sprzętów. Ale niech on obowiązuje podczas wspólnych posiłków. Możesz zaprosić koleżanki na wieczór sałatek, mufinek i swoim śmiechem, zapachami zwabicie może do kuchni całą rodzinę. Może oderwą wzrok od monitorów.

Zadaj pytanie:
kochaneproblemy@malygosc.pl

Więcej porad:

Tagi: