nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 20.03.2015 10:00

Rozluźnienie kontaktów

Siedziałyśmy razem w podstawówce, co już było męcząca, ale teraz jest już źle. Coraz więcej nas różni- ja się uczę, ona nie, ja chodzę do kościoła i traktuję wiarę poważnie, ona nie, mnie chłopcy aż tak nie interesują, podobnie jak kosmetyki czy stroje, gadżety. Niestety, przyjaciółka chce mnie mieć ciągle przy sobie, czasami chyba po to, by ze mnie zakpić, że ja tego nie uznaję. Nie mamy wspólnych tematów. Ona próbuje mnie wyciągać na chodzenie po centrach handlowych, mnie to nie bawi, bo zresztą głupio się wtedy zachowuje. Jak delikatnie zakończyć tę przyjaźń? 14-latka

Oczywiście, możesz jej powiedzieć wprost, że odsuwasz się od niej, że wiele sytuacji Cię drażni. To jest działanie nieco brutalne, ale szczere. To nie jest żadne zakończenie przyjaźni, nie dzieje się nic złego. Po prostu Wasze drogi się rozchodzą, a kontakt będziecie miały w szkole i zapewne miło będziecie wspominały podstawówkę.  Zmęczone koleżankami dziewczyny często się po prostu stopniowo odsuwają. Na przerwach znikają, odchodzą lub podchodzą do innych dziewczyn. Robi się tak zwane "uniki". Jeśli ona jest inteligentna to zrozumie, jeśli nie, to jej w końcu powiesz, że chyba czas Waszego bliskiego koleżeństwa dobiegł końca. Nie można się przecież kolegować na siłę. W wieku nastoletnim bywa tak ,że nagle czujemy potrzebę rozluźnienia kontaktów. Wśród osób dojrzałych to się samo dzieje. Po prostu ktoś się odsuwa i trudno, trzeba to uszanować. Nie udawaj niczego, pokazuj, co Cię drażni, mów często, że masz inne zdanie, nie ulegaj ale najważniejsze byś spędzała z nią mniej czasu. A jeśli coś zaproponuje, to mów szczerze, że nie masz ochoty. Z tego nie trzeba się tłumaczyć. Nie bo nie i koniec.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione