nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 17.03.2015 19:00

Zaślepienie

Denerwuje mnie sama jej obecność. To, że ona ma pracę domową ja nie. Że ona uczy się na przewie, ja staram się w domu. Mówi po sprawdzianie, że był trudny, ja, że łatwy. Ona dostaje 6, a ja 5. Kiedy się uczę, myślę, co ona robi i czy znów dostanie lepszą ocenę ode mnie. Czy znów będzie ode mnie w czymkolwiek innym lepsza. Wiedza przestała mi wchodzić do głowy. Nie jestem w stanie się uczyć. Wariuję. Nie pamiętam jak się uczyłam w gimnazjum! Zawsze byłam od niej lepsza nagle ona uczy się w szkole i jest lepsza ode mnie. Nawet jak nie chcę tak myśleć, to się nie da! Jej obecność doprowadza mnie do szału! Nie wiem co robić. Siedzę w domu po późnym powrocie ze szkoły, nie spotykam się z koleżankami. Nie odprężam się, nie relaksuję. Nastolatka


Zachorowałaś na zazdrość, która Cię wyniszcza. Zazdrość o oceny jest źródłem Twojego nieszczęścia. Jesteś tak strasznie ambitna i pełna pychy, że musisz być najlepsza. Tolerowałaś przyjaciółkę tylko do momentu, gdy była trochę słabsza. Nie potrafisz się cieszyć piątkami. Huknij pięścią w stół i definitywnie zakończ to wykańczające Cię uczucie. Powtarzaj sobie w szkole i w domu, że nie musisz być najlepsza. Ona może się uczyć w szkole. Zdolności to Boży dar, ona go ma, Ty też, tylko teraz toczy Cię robak zazdrości i wyniszcza. Módl sie o uzdrowienie. Wyspowiadaj się z tego grzechu i proś spowiednika o pomoc, o radę. W sumie Ty tego nie rozwiążesz, tylko powiedz Panu Bogu, że sobie z tym nie radzisz i proś, by zadziałał. Odpowiedź znajdziesz z Biblii. Czytaj psalmy, tyle tam właśnie o męczących człowieka złych emocjach i błaganie o uwolnienie. Daj sobie zakaz myślenia o koleżance. Skoro jesteś taka zdolna, to pomóż chociaż jednej osobie, której brakuje zdolności. Poznaj lepiej koleżanki z klasy, ich problemy, znajdź sobie zajęcia i odwróć wreszcie uwagę od ocen tej dziewczyny. A przede wszystkim szukaj powodów do śmiechu i radości. Bo w tej chwili jesteś wręcz zatruta zazdrością.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione