nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 13.03.2015 21:00

Mocna osobowość

W klasie jest nas sześcioro, w tym jeden chłopak. Przez ostatnie dwa dni dwie moje koleżanki nie chodziły do szkoły i... wszyscy byli inni. Pozytywnie. Jedna z tych dziewczyn często rozpoczyna zupełnie niepotrzebne kłótnie, ale wszyscy stają w jej obronie. Idą za jej pomysłami, które często są bardzo głupie i takie nie dla mnie. Myślę, że dobrze wiedzą, że to co ona robi nie jest odpowiednie, ale chcą się przed nią popisać. A kiedy jej nie ma w szkole, każdy zachowuje się inaczej, jakby byli mniej spięci. Każdy wtedy jest sobą. Ja staram się być sobą zawsze, ale dziewczyny z klasy i kolega ulegają jej, mówią, że np. fajna jest tylko ta muzyka, którą ona lubi. Gdy jej nie było, kolega ze mną rozmawiał, żartował, ale gdy ona wróci, nie odezwie się do mnie. Szóstoklasistka


Pomyśl dobrze, czy nie można by z kolegą lub z jedną chociaż dziewczyną pogadać o tym, że klasa za bardzo ulega wpływowi tej dziewczyny. Ma ona widocznie wrodzone skłonności przywódcze i reszta jej ulega. Ona może nawet nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Ale może być i tak, że klasa nie zgodzi się z Twoją opinią, gdyż oni nie czują, że w jej obecności zachowują się inaczej. Oddechu nabierzesz dopiero w kolejnej szkole, gdy będzie większa klasa, a ludzie podzielą się na grupki. Czasami, gdy ta dziewczyna ma głupi pomysł, czy mówi coś, co Ci się nie podoba, to próbuj żartem jakoś osłabić jej wpływ. Żarty i śmiech mają wielką moc. Ale to nie jest łatwe, więc jeśli się nie uda, trudno. Dobrze, że masz na tyle mocny charakter, że jesteś sobą. Nie nastawiaj ludzi przeciwko tej koleżance, ale pokazuj, że każdy może np. lubić inny rodzaj muzyki i to nie jest powód, by kogoś wyśmiewać. To jest właśnie ciekawe, że ludzie są różni, bo nie chodzi o to, by wszystkim podobało się to samo. Nastolatki na całym świecie zmagają się z tym problemem, dlatego w klasach obowiązują podobne fryzury, stroje, upodobania itd. Uczcie się szacunku dla innych. Ten temat można by w jakiś ogólny sposób omówić na lekcji wychowawczej, zapytaj o to wychowawczynię.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione