nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

PAP/Gabriela Szulik

dodane 23.02.2015 07:01

Brąz dla Sylwii i Justyny

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk wywalczyły pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata narciarstwie klasycznym.

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk wywalczyły pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata narciarstwie klasycznym w Falun. W sprincie drużynowym zajęły trzecie miejsce.

Obie biegaczki już w eliminacjach zaprezentowały wysoką formę. Na ostatnich metrach Sylwia Jaśkowiec walczyła o srebrny medal. Jednak Stina Nilsson, Szwedka, była silniejsza.

Polkom przypadł brązowy medal. To ogromny sukces, ponieważ po raz pierwszy nasze biegaczki w biegu drużynowym wywalczyły medal dla naszego kraju.

Dla Justyny Kowalczyk jest to ósmy medal w mistrzostwach świata. Sylwia Jaśkowiec nigdy dotąd nie stanęła na podium podczas takiej imprezy. – Wczoraj poszłam na mszę – mówiła po biegu – i prosiłam Boga bym nie zawiodła drużyny, trenera i siebie. Początki są zawsze trudne, ale dziś wszystko ułożyło się po naszej myśli. Dziękuję Justynie, bo bez jej wiary w sukces nie zdobyłybyśmy dziś medalu. Zaczęłyśmy bardzo zmotywowane i wygrałyśmy! Jeszcze raz dziękuję, że dostąpiłam w tym roku zaszczytu trenowania z trenerem Wierietielnym i Justyną

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione