nasze media Mały Gość 06/2024

PAP/Gabriela Szulik

dodane 23.02.2015 07:01

Brąz dla Sylwii i Justyny

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk wywalczyły pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata narciarstwie klasycznym.

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk wywalczyły pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata narciarstwie klasycznym w Falun. W sprincie drużynowym zajęły trzecie miejsce.

Obie biegaczki już w eliminacjach zaprezentowały wysoką formę. Na ostatnich metrach Sylwia Jaśkowiec walczyła o srebrny medal. Jednak Stina Nilsson, Szwedka, była silniejsza.

Polkom przypadł brązowy medal. To ogromny sukces, ponieważ po raz pierwszy nasze biegaczki w biegu drużynowym wywalczyły medal dla naszego kraju.

Dla Justyny Kowalczyk jest to ósmy medal w mistrzostwach świata. Sylwia Jaśkowiec nigdy dotąd nie stanęła na podium podczas takiej imprezy. – Wczoraj poszłam na mszę – mówiła po biegu – i prosiłam Boga bym nie zawiodła drużyny, trenera i siebie. Początki są zawsze trudne, ale dziś wszystko ułożyło się po naszej myśli. Dziękuję Justynie, bo bez jej wiary w sukces nie zdobyłybyśmy dziś medalu. Zaczęłyśmy bardzo zmotywowane i wygrałyśmy! Jeszcze raz dziękuję, że dostąpiłam w tym roku zaszczytu trenowania z trenerem Wierietielnym i Justyną

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..