nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 01.03.2015 23:00

Więcej zajęć

Mam ostatnio poczucie strasznego marnowania czasu. Wracam ze szkoły, godziny mijają, sam nie wiem jak i kiedy. Potem szybko zadania i tak mijają dni. Rodzice pokrzykują, upominają, ale to mi nie pomaga. Jak się lepiej zorganizować? Szóstoklasista

Uczucie marnowania czasu zna każdy człowiek. Musisz sobie uświadomić, że wchodzisz w wiek, gdy sam o sobie decydujesz. Rodzice mogą nakazywać, prosić, ale to Ty decydujesz, co będziesz naprawdę robił. Dlatego Ty i tylko Ty odpowiadasz za swoje decyzje. Na tym polega odpowiedzialność i trud bycia dorosłym. Pytasz, jak walczyć z marnowaniem czasu? Możesz sobie przez jakiś czas robić plany dnia z rozpisaniem na godziny. Plany powinny być realne, nie za trudne i powinny uwzględniać czas wolny. Po czasie wolnym budzik lub alarm, który przerwie odpoczynek. Bardzo polecam ruch, wysiłek fizyczny, bo to daje dobre samopoczucie.
Liczy się Twoja silna wola i mocny charakter. Im więcej ma się zajęć, tym lepiej się organizuje czas. Jeśli teraz nie możesz się już nigdzie zapisać, to sam wyznacz sobie jakieś treningi, zajęcia. 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione