nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 28.02.2015 21:00

Niepotrzebny lęk

Ciągle się czegoś boję. Często są to lęki ogólne, że będzie wojna, że ktoś bliski zachoruje na raka. Ostatnio boję się, że mogłoby mnie kiedyś dotknąć opętanie. Szóstoklasistka

Na takie lęki najlepsza jest codzienna i uważna modlitwa psalmami! Poszukaj ich w Biblii a jeśli jej nie masz, to w Internecie. Szukaj takich, które Ci pomogą. Każdego dnia szukaj w portalach katolickich, np. www.wiara.pl, jaki jest psalm na dany dzień. Sam będziesz zdumiony, jak często pojawia się problem przezwyciężania lęku. Powtarzaj za świętą Teresą, że Bóg sam wystarczy, nuć starą pieśń oazową „nie bój się nie lękaj się. Bóg sam wystarczy”. Powtarzaj za św. Pawłem, że: „jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?”,  poczytaj fragment Ewangelii o uciszeniu burzy. I od razu fragment psalmu dla Ciebie:
Pan moim światłem i zbawieniem moim,
kogo miałbym się lękać?
Pan obrońcą mego życia,
przed kim miałbym czuć trwogę?

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione