nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 09.02.2015 09:15

Pomoc dla Maciusia i Kubusia

Zwracam się o pomoc dla rodziny Moniki i Grzegorza Waląg z Gorlic. Małżeństwo to ma 7letnie bliźniak i- Maciusia i Kubusia chore na mózgowe porażenie dziecięce.

Matka chłopców nie pracuje, zajmuje się domem i dziećmi, gdyż wymagają one stałej opieki. Ojciec natomiast jest jedynym żywicielem rodziny, który codziennie przed lub po pracy zawozi dzieci na rehabilitację m.in. do Gorlic, Jasła i Dukli jak również min. raz w miesiącu do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie- Prokocimiu na różnego rodzaju badania i konsultacje.
                Od pięciu lat pomagam bliźniakom, ale ani ja ani ich rodzina i znajomi nie jesteśmy w stanie finansowo ich wesprzeć, aby dzieci miały regularną, kosztowną rehabilitację. Systematyczne ćwiczenia dają dużą poprawę, dzięki nim jeden z chłopców z pomocą potrafi przejść kilka kroków o balkoniku. Wszystko jest na dobrej drodze, iż w wkrótce zacznie chodzić, ale lekarze kładą nacisk, że jest to możliwe tylko, dzięki intensywnym ćwiczeniom. Maciusia do ćwiczeń mobilizuje tata, który obiecuje, że jak syn będzie dużo ćwiczył to w końcu zacznie chodzić i zagrają razem w piłkę nożną- jest to marzenie chłopca. Kubuś dzięki ćwiczeniom  i hipoterapii coraz lepiej trzyma głowę, mniej płacze jak bardziej kontaktowy. Oprócz mózgowego porażenia dziecięcego jest chory umysłowo i ma padaczkę, mimo tego, że nie mówi jest bardzo pogodnym, radosnym dzieckiem.
                 Bardzo proszę w imieniu własnym a przede wszystkim rodziców tych chłopców o wsparcie finansowe może byłaby możliwość zorganizowania zbiórki na leczenie i rehabilitacje tych dzieci. Wiem, że pewnie Państwo otrzymujecie  takie emaile na porządku dziennym, ale proszę się nie dziwić, że piszę, chcę dla tych dzieci jak najlepiej są dla mnie jak rodzina, najbliższa rodzina. Każda pomoc nawet ta najdrobniejsza liczy się dla nich. Jeśli Państwo zechcielibyście nam pomóc bylibyśmy bardzo wdzięczni. Wszelkie dokumenty uwierzytelniające to co napisałam mogę przesłać, orzeczenia o niepełnosprawności itp. Bardzo zżyłam się z tą rodziną i chcę im pomóc, dlatego szukamy wspólnie pomocy gdzie się da. Chłopcy są podopiecznymi Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą’’ poniżej linki:
http://dzieciom.pl/podopieczni/8216
http://dzieciom.pl/podopieczni/8217

POZDRAWIAM  Jolanta Filipak

znajoma rodziny:
Jolanta Filipak
tel. +48 507791445
email: fjolka6@tlen.pl

kontakt do Moniki i Grzegorza Waląg
tel. +48 503036383
email: grzegorzwalag@wp.pl
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..