nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

gosc.pl/Tomasz Borysewicz

dodane 06.02.2015 15:29

200 filmików na 200. urodziny

Na YouTube trwa #projekt200, czyli dwieście wieczornych słówek na 200. urodziny św. Jana Bosko.

Inicjatorem akcji jest Salezjańska Grupa Medialna z ks. Przemysławem Cholewą i ks. Wiesławem Psionką na czele.

- Chcemy, aby przez ten projekt jeszcze więcej osób poznało tego wspaniałego świętego na nasze czasy. A ci, którzy go znają mogą spojrzeć na księdza Bosko z innej strony. Przecież inaczej odbiera go młody z ośrodka wychowawczego, inaczej salezjanin współpracownik, inaczej kleryk, a jeszcze inaczej inspektor - mówi ks. Cholewa.

Na czym polega ta akcja? Przez 200 dni, 200 osób związanych z rodziną salezjańską i nie tylko, będzie losowało jeden z 200 wyrazów, które zaproponowali internauci jako te, które kojarzą im się ze świętym wychowawcą z Turynu.

Później mają maksymalnie półtorej minuty, aby powiedzieć tzw. salezjańskie słówko na dobranoc, nawiązując do wylosowanego słowa, a rozważanie zakończyć znamiennym zdaniem: "Bo przecież wszyscy jesteśmy księdza Bosko!".

Filmiki będą publikowane codziennie o godz. 20.30 na kanale pilskiej inspektorii pw. św. Wojciecha na YouTube (link: www.bit.ly/projekt200).

Do akcji włączyli się m.in. abp Wojciech Polak - prymas Polski, ks. Angel Artime - przełożony generalny salezjanów, ks. Marek Chmielewski - przełożony Inspektorii Pilskiej oraz wielu księży, kleryków, przedstawicieli młodzieży i członków rodziny salezjańskiej.

Wieczorne słówka nawiązują do salezjańskiej tradycji, zapoczątkowanej przez mamę ks. Bosko. - To zawsze było coś krótkiego. Dobre słowo trwające nie więcej niż trzy minuty. Ksiądz Bosko wyprzedził tym swoje czasy! Przecież dziś filmiki na YouTube młodzi oglądają maksymalnie do trzech minut. Słówko na dobranoc to krótka zachęta do czynienia dobra - wyjaśnia ks. Cholewa.

#Projekt200 potrwa do 16 sierpnia 2015 r., czyli 200. rocznicy urodzin świętego założyciela rodziny salezjańskiej.

PROJEKT 200 | #000 | Na dobry początek...
Salezjanie PLN Inspektoria pw. św. Wojciecha

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione