nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

dodane 03.02.2015 09:39

Yoda z wosku

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Berlinie przygotowuje nową wystawę.

Swoich woskowych odpowiedników doczekały się postaci z sagi "Gwiezdne Wojny". Trzeba przyznać, zielony mistrz Yoda wygląda jak żywy, mimo że żywy nigdy nie był. W końcu jest tylko wymyśloną postacią. Ale wygląda dokładnie jak w filmie. Na wystawie będzie 11 najsłynniejszych bohaterów z "Gwiezdnych Wojen" prezentujących najważniejsze wydarzenia z filmów. Wystawa będzie gotowa w połowie maja.

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds jest najsłynniejszą placówką tego typu. Powstało po rewolucji francuskiej w Londynie. Założycielka, pani Tussauds tworzyła z wosku twarze arystokratów, którzy zginęli w czasie rewolucji francuskiej. Chciała aby wygląd tych ludzi zachować w pamięci. Trochę jak dzisiejsze fotografie. Muzeum następnie rozwijało się, zaczęto tworzyć figury znanych ludzi, wciąż żyjących. Dziś z placówkami na całym świecie i tysiącami figur jest ogromną atrakcją turystyczną. W końcu gdzie indziej można zrobić sobie zdjęcie z największymi sławami przeszłości i obecnego świata?

Więcej o muzeum można przeczytać w artykule Gwiazdy jak żywe

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione