nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 27.01.2015 16:00

Mądre planowanie

W tym roku kończę gimnazjum i chcę się dostać do wymarzonego liceum. Dlatego muszę dobrze napisać testy, mieć dobre świadectwo. Postanowiłam, że w czasie ferii rozwiążę mnóstwo testów. Bo do tej pory tylko planowałam, planowałam, ale nie potrafiłam tego ogarnąć. Oceny na półrocze były średnie, ale chcę je polepszyć na koniec roku. Dlatego w ciągu tych dwóch tygodni muszę uporządkować notatki, uzupełnić braki z kilku przedmiotów. Mam też kilka lektur do przeczytania, więc nie wiem, jak ja zdążę. Gimnazjalistka

Najpierw uśmiechnij się szeroko i podziękuj Panu Bogu za ferie. Zrób bardzo dokładny plan, taki z rozpisaniem godzin i czynności. On musi być realny, nie dla cyborga, ale dla młodej dziewczyny. która musi się też pośmiać, przeczytać coś lekkiego, wyjść z koleżankami, nie zapomnieć o ruchu na świeżym powietrzu, o pracach domowych Przed Tobą liceum, gdzie nauki nie będzie mniej, a potem studia i sesje egzaminacyjne. Czyli 8 lat ostrej nauki. A teraz masz czas, by nauczyć się życia z planem, by nie marnować czasu, by się też odstresować. Planując to, co zamierzasz zrobić, bardzo uważaj. Bo jeśli wrócisz z ferii przemęczona, to nie będzie efektów. Poza tym pamiętaj, że Ty nic nie musisz, Ty chcesz po prostu pewne sprawy teraz załatwić, to Twój wybór, Twoje życie i Twoje decyzje. Jako osoba bardzo zapracowana zaręczam Ci, że dobra organizacja czasu i niemarnowanie go to podstawa. Podchodź do wszystkiego z humorem i uśmiechem, bez histerii. Realny plan na pierwsze trzy dni, taki, który zapewni Ci ruch, spotkania, pomoc w domu i naukę. Po trzech dniach będziesz wiedziała, co możesz zmienić, poprawić. I znowu plan na 3 dni. Powodzenia.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione