nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020

Iza Paszkowska

dodane 23.01.2015 09:39

Zjadliwa zazdrość

Jak przestać być zazdrosną o czyjś wygląd? Przyglądam się koleżankom, nawet obcym dziewczynom i wydaje mi się, że one są ładniejsze, zgrabniejsze, lepiej ubrane itd. Zazdrość mnie zjada. Gimnazjalistka

Zacznij doceniać swój wygląd. Każdy ma jakieś plusy. Absolutnie nie jest tak, że ktoś ma same plusy, a inny same minusy. Warto siebie polubić.  Jeśli ktoś jest z siebie i swojego wyglądu zadowolony, to jest radosny, ma błysk w oczach, ma tak zwany urok osobisty, który robi wrażenie na otoczeniu. Opinię ładnych i pełnych uroku mają  dziewczyny, które do swojego wyglądu nie przywiązują zbyt wielkiej wagi. Bo one nie są spięte, zajęte sobą, na sobie skupione . Od razu poczujesz się lepiej, jeśli uroda, stroje, figura przestaną być Twoją obsesją. Pamiętaj, że zazdrość bije przede wszystkim w osobę zazdrosną. Zaczyna być ona  skwaszona, nieszczęśliwa i przez to wygląda coraz gorzej. Przestaje się uśmiechać, to kolejny schodek w dół. Czyli dla własnego dobra, dla samej siebie, przestań zazdrosnym okiem przyglądać się koleżankom. W jednym z psalmów padają mądre słowa "dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie" To chyba psalm dla nastolatek, które za bardzo analizują niedoskonałości swojej urody.


Zadaj pytanie:
kochaneproblemy@malygosc.pl

Więcej porad:


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione