nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 23.01.2015 14:00

Problemy "małej"

Koleżanki mi dokuczają, bo jestem najniższa i najmłodsza. Czwartoklasistka

Żeby wytrzymać to najgłupsze dokuczanie trzeba bardzo mocno wierzyć w siebie, a w najlepiej w Boga. Bo „jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” Niech mówią, niech się śmieją, a Ty masz świadomość, że jesteś królewną w Królestwie Bożym! Czyli pozycja najniższej i najmłodszej nie powinna być Twoim problemem. Tu mogą Ci pomóc rozmowy w rodzinie. Bo wszyscy dorośli znają zapewne mnóstwo przypadków, że najniższy lub najniższa w którejś klasie po wakacjach wchodzą i okazuje się, że są w średniej grupie jeśli chodzi o wzrost. Dlatego dopytuj o takie historie lub napisz do mnie, bo na ten temat mogę pisać i pisać bez końca.
Jeśli w klasie dokuczają Ci, że jesteś najmłodsza, to znak, że oni są jeszcze bardzo dziecinni. Bo tylko dla maluchów liczy się to, kto jest starszy, a kto młodszy. Dlatego bywa, że ktoś, kto powtarza na przykład pierwszą lub drugą klasę podstawówki ma wysoką pozycję wśród uczniów, bo jest starszy! Skoro koleżanki wypominają Ci wiek, to znaczy, że są dziecinne. Ty się ciesz, że jesteś młoda, że jesteś niska, szukaj z tego powodu różnych korzyści, śmiej się z tego, a im odpowiadaj wesoło, że nie liczą się centymetry tylko olej w głowie. Albo, że za kilka lat będą Ci zazdrościły, że jesteś młoda. Jednak nie o to chodzi, by na ich dokuczanie odpowiadać dokuczaniem. Jeśli wzrost i wiek nie będą dla Ciebie problemem, to głupie gadanie rówieśniczek przestanie być dla Ciebie problemem

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Aga2003
  24.01.2015 17:30
  Aga2003
  Moja przyjaciółka ma chorobę, że w pewnym momencie przestała rosnąć. I co? Wcale nie stoi w kącie przez przerwy, tylko umie walczyć o swoje:-)
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione