nasze media MGN 07/2024
dodane 17.01.2015 12:00

Lęk przed gimnazjum

Bardzo się boję iść do gimnazjum. Wiem, że wiele osób kpi z religii, wyśmiewa osoby chodzące do kościoła i poważnie traktujące religię. Boję się nawet tego, że się zmienię, upodobnię do rówieśników. Jak się zachować w nowej szkole? Szóstoklasistka

Jesteś mądrą dziewczyną i chyba nie pozwolisz sobie na to, by robić coś, czego nie uznajesz, nie lubisz, by robić coś wbrew sobie! Nie bój się tych trudnych pewnie 3 lat, bo lęk paraliżuje.
Nie będziesz w gimnazjum jedyną wierzącą dziewczyną. Mieszkasz w dużym mieście, zapewne działają tu ciekawe grupy młodzieżowe. Oazy, KSM lub inne. Jeśli nie w Twojej parafii, to może w innej? Sprawdzaj w Internecie. W gimnazjach są często ciekawe akcje charytatywne, wolontariat, młodzi się poznają. Znam takie gimnazjum i liceum, gdzie młodzi spotykają się co 2 tygodnie i wspólnie piszą kartki z wesołymi rysunkami i śmieszną treścią do bardzo chorych dzieci w ramach akcji www.marzycielskapoczta.pl Czasami w gimnazjach są inne możliwościwolontariatu. Ważne, by osoby wierzące nie siedziały przytajone i wystraszone, ale by pokazały klasie, że wierzący są pełni energii, odwagi, pomysłów, że kochają ludzi, Boga, świat.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..