nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 17.01.2015 12:00

Lęk przed gimnazjum

Bardzo się boję iść do gimnazjum. Wiem, że wiele osób kpi z religii, wyśmiewa osoby chodzące do kościoła i poważnie traktujące religię. Boję się nawet tego, że się zmienię, upodobnię do rówieśników. Jak się zachować w nowej szkole? Szóstoklasistka

Jesteś mądrą dziewczyną i chyba nie pozwolisz sobie na to, by robić coś, czego nie uznajesz, nie lubisz, by robić coś wbrew sobie! Nie bój się tych trudnych pewnie 3 lat, bo lęk paraliżuje.
Nie będziesz w gimnazjum jedyną wierzącą dziewczyną. Mieszkasz w dużym mieście, zapewne działają tu ciekawe grupy młodzieżowe. Oazy, KSM lub inne. Jeśli nie w Twojej parafii, to może w innej? Sprawdzaj w Internecie. W gimnazjach są często ciekawe akcje charytatywne, wolontariat, młodzi się poznają. Znam takie gimnazjum i liceum, gdzie młodzi spotykają się co 2 tygodnie i wspólnie piszą kartki z wesołymi rysunkami i śmieszną treścią do bardzo chorych dzieci w ramach akcji www.marzycielskapoczta.pl Czasami w gimnazjach są inne możliwościwolontariatu. Ważne, by osoby wierzące nie siedziały przytajone i wystraszone, ale by pokazały klasie, że wierzący są pełni energii, odwagi, pomysłów, że kochają ludzi, Boga, świat.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione