nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 17.01.2015 12:00

Lęk przed gimnazjum

Bardzo się boję iść do gimnazjum. Wiem, że wiele osób kpi z religii, wyśmiewa osoby chodzące do kościoła i poważnie traktujące religię. Boję się nawet tego, że się zmienię, upodobnię do rówieśników. Jak się zachować w nowej szkole? Szóstoklasistka

Jesteś mądrą dziewczyną i chyba nie pozwolisz sobie na to, by robić coś, czego nie uznajesz, nie lubisz, by robić coś wbrew sobie! Nie bój się tych trudnych pewnie 3 lat, bo lęk paraliżuje.
Nie będziesz w gimnazjum jedyną wierzącą dziewczyną. Mieszkasz w dużym mieście, zapewne działają tu ciekawe grupy młodzieżowe. Oazy, KSM lub inne. Jeśli nie w Twojej parafii, to może w innej? Sprawdzaj w Internecie. W gimnazjach są często ciekawe akcje charytatywne, wolontariat, młodzi się poznają. Znam takie gimnazjum i liceum, gdzie młodzi spotykają się co 2 tygodnie i wspólnie piszą kartki z wesołymi rysunkami i śmieszną treścią do bardzo chorych dzieci w ramach akcji www.marzycielskapoczta.pl Czasami w gimnazjach są inne możliwościwolontariatu. Ważne, by osoby wierzące nie siedziały przytajone i wystraszone, ale by pokazały klasie, że wierzący są pełni energii, odwagi, pomysłów, że kochają ludzi, Boga, świat.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10