nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 14.01.2015 12:00

Konflikt mamy i córki

Dzisiaj kolejna awantura o nic. Mama zaczęła wykrzykiwać, że jestem okropna, że to się musi skończyć. Wytknęła mi winy, których nie było, ale nie przyjęła tłumaczeń. Uważa, że ja pyskuję, a ja tego tak nie widzę. Ciągle mam wrażenie, ze mama jest zazdrosna, bo np. dostaję czasami od cioci drobne sumy pieniędzy. Mam jej za złe, ze nigdy ze mną nie porozmawia normalnie. Ciągle tylko temat szkoły i porządku w domu, ewentualnie czepiania się mnie. Stwierdziła nagle, ze na zbyt dużo sobie pozwalam. Ze przestanie mi dawać pieniądze, chociaż mam minimalne kieszonkowe, bo potrafię już trochę sama zarobić, do tego jestem oszczędna, Marzyłam o mamie- przyjaciółce, ale nic z tego. 15-latka

Między Wami zaistniał typowy konflikt mamy i córki. A może mama jest osobą, która nie lubi swojej pracy, bądź jest nią zmęczona? Konflikty na linii mama córka są naturalne. Mama nie musi być przyjaciółką. Mama to mama, raz będzie lepiej, raz gorzej. Przyjaciółki to raczej rówieśniczki. Coś mi się wydaje, że powinnaś w sobie wykształcić umiejętność niebrania sobie do serca tych ostrzeżeń, oskarżeń i gróźb. One chyba nawet nie płyną z serca, one są aktem jakieś rozpaczy, że dzieje się coś, z czym mama sobie nie radzi.
Znaj swoją wartość, zapomnij o groźbach, bo nic się nie zmieni, mama straszyła w nerwach, tego się nie odczytuje dosłownie. Przecież gdy się denerwujesz, to też nie kontrolujesz każdego zdania. 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione