nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 12.01.2015 16:00

Logiczne argumenty

Dopiero teraz, chociaż jestem gimnazjalistą, zainteresowałem się pewną dziedziną sportu. Chciałem zacząć treningi, ale tata powiedział, że to nie ma sensu w tym wieku, że szkoda pieniędzy, bo kariery i tak już nie zrobię. A ja czuję, że to sport dla mnie! Myślałem, by pożyczyć pieniądze od starszego brata. Sam nie wiem, co robić. Tata to człowiek stanowczy, logiczny, ceni konkrety. Trudno go przekonać. Gimnazjalista


Jeśli tata jest typem rozważnego i logicznie myślącego mężczyzny ceniącego konkrety- to napisz mu argumenty na kartce. Dla mnie ważne by było to, że oprócz szans na sportową karierę będziesz każdego dnia mądrze zajęty, będziesz się mobilizował, by dobrze organizować sobie czas, będziesz przebywał w towarzystwie ludzi mających pasję.  Mocny argument jest więc taki, że ta pasja będzie sprzyjała Twojemu dojrzewaniu. Podając ojcu argumenty, możesz też wypisać tak zwane "kontrargumenty", czyli, że jeśli nie będzie Ci wolno trenować, to będziesz narażony na
wszelkie pokusy młodości, które z roku na rok są większe. Osobno spisz argumenty specjalistyczne sportowe, że mimo późnego wieku masz szanse. Przecież treningi najmłodszych bywają bardziej zabawą, często okazuje się, że dziecko nie ma talentu, że wybranie tej dziedziny sportu było pomyłką. Wielu dorosłych sportowców opowiada, że zaczynali od innej dyscypliny.
Pomyśl też, czy nie poprosić brata o wsparcie i o rozmowę z ojcem. Bo pożyczanie pieniędzy od brata to nie jest najlepszy sposób. Ojciec jest tym pierwszym człowiekiem, który powinien Ciebie uwierzyć. Nim zaczniesz działać, to uczciwie się zastanów, czy to nie jest słomiany zapał, czy jesteś wytrwały, czy dasz radę pogodzić sport i naukę, zrezygnować z wielu przyjemności. Bo może odmowa taty wiąże się z tym, że ma powody, by podejrzewać, że Twoja pasja to tylko coś chwilowego. Pamiętaj, że zgoda rodziców to podstawa. Jeśli się nie uda, trudno, ale prosić możesz długo- cierpliwie, grzecznie, z argumentami.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione