nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 09.01.2015 23:00

Nachalny dzieciak

Pewien chłopak z IV klasy strasznie za mną chodzi. Ledwo zaczyna się przerwa, on już jest, chodzi, śmieje się, zagaduje, ośmiesza siebie i mnie. Ludzie pytają, czy się zakochał, on to potwierdza i nie daje ani chwili wytchnienia. Proszę, by sobie poszedł, a on nic. Denerwuje mnie to i męczy. Nie chcę być chamska, bo to chyba dobry chłopak. Szóstoklasistka

Jeśli nie potrafisz sama, to weź do pomocy dyskretną i mądrą koleżankę. Powiedzcie, że jako starsze koleżanki chcecie go trochę uświadomić.
- nie można być aż tak nachalnym, bo to oznacza brak honoru, a chłopak powinien być honorowy
- powiedzcie mu lub powiedz, że silny psychicznie chłopak rozumie, że starsza koleżanka ma swoje sprawy, więc nie chodzi za nią nieustannie, bo to jest dziecinne i śmieszne. Starsi chłopcy nie lubią być postrzegani jako śmieszni
- wyjaśnij mu, że męską cechą jest przyjmowanie i znoszenie porażek, że nachalność jest oznaką dziecinnego zachowania.
- jeśli się na swój sposób zauroczył, to niech z godnością przyjmie fakt, że jest dla Ciebie za młody, nie ma mowy o wzajemności. Poproś, by już nie ośmieszał siebie i nie utrudniał Ci życia.
Liczy się ton, jakim to będziecie mówiły, konsekwencja, cierpliwość i upór.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione