nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 06.01.2015 09:00

Niepotrzebny problem

Ona nie ma przyjaciół nawet koleżanek. Na przerwach tylko podsłuchuje nasze rozmowy. Najgorsze, że gdy jeździmy na basen, to dziewczyny robią różne dzikie akcje i wtedy moja przyjaciółka lub ja musimy obok niej siedzieć. Proszę nam pomóc! Piątoklasistka

Z jakiś powodów ta dziewczyna nie potrafi nawiązywać relacji, więc jest sama, zajmuje się podsłuchiwaniem. Zwracam uwagę, że ani nie plotkuje, ani nie skarży. Chce tylko wiedzieć. Ktoś w klasie powinien wreszcie być dojrzały i nie robić afer ani cyrków z jazdą. Przecież to zaledwie mała chwilka. Jeśli jesteście parzyste, to raz Ty, raz przyjaciółka siadajcie z nią, a koleżankom powiedzcie, że są bardzo dziecinne. Zacznijcie jazdę autobusem traktować jak jazdę w środkach komunikacji. A tam nie wiesz, kto koło Ciebie usiądzie. Przecież Twoja przyjaciółka może siedzieć z inną dziewczyną lub sama równolegle do Ciebie i wtedy rozmawia się tak samo łatwo.
Ja rozumiem, że jej nie lubisz, bo lubić nie musisz, ale nie traktujcie jej jak trędowatej, wprowadźcie nowy do Waszej klasy. Ale się dziewczyny zdziwią. Możecie nawet wzruszać ramionami, pytać, o co im chodzi, w czym znowu afera. Siadacie na sąsiadujących fotelach w autobusie, jest Was cztery i nie ma problemu. Możecie zaskoczyć koleżanki, gdy zlikwidujecie problem. Nawet będzie śmiesznie. Przegadaj to z przyjaciółką. Powiedzcie, że w liceum dziewczyny stanowią wielką grupę, trzymają się razem, chociaż z lubieniem przecież bywa różnie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione