nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Weronika Pomierna/gosc.pl

dodane 31.12.2014 09:44

Taizé w Pradze

„Być solą ziemi” to hasło tegorocznego Europejskiego Spotkania Młodych w Pradze.

Jak można praktycznie je realizować? Propozycje braci są następujące: sprawić, by w naszym otoczeniu życie miało smak, zrobić wszystko dla pojednania, wprowadzać pokój i troszczyć się o ziemię. Co jeszcze można zrobić, aby nabrać smaku? Nad tym zastanawiają się uczestnicy spotkania w czasie przedpołudniowych spotkań w małych grupach.

Podczas tegorocznego spotkania jego uczestnicy modlą się o godzinie 13 w kościołach w historycznym centrum Pragi. W czasie modlitwy w katedrze św. Wita uczestniczyło wielu Polaków, Ukraińców i Białorusinów.

Zarówno 30 i 31 grudnia uczestnicy ESM biorą udział w spotkaniach tematycznych i warsztatach, które odbywają się po południu w różnych częściach Pragi. W sylwestra na godzinę 19 zaplanowana jest wspólna modlitwa o pokój, a po niej czuwanie w goszczących parafiach oraz „święto narodów”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 5
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7

Najwyżej docenione