nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 02.01.2015 22:00

Umęczenie nauką

Nie cierpię mojej szkoły. Nawet niektórzy nauczyciele potwierdzają, że mamy zbyt dużo nauki. Żeby mieć troję, trzeba uczyć się tyle, ile w podstawówce z przyrody na 6. Z geografii musimy wszystko znać na pamięć, wszystko wiedzieć na każdej lekcji, bo nie ma takiej, na której nie bylibyśmy pytani. Materiał znacznie wykracza poza to, co jest w podręczniku. Gdy wracam do domu, jestem wykończona! Ostatnio dostałam dwa z kartkówki, do której się solidnie uczyłam. Byłam jednak tak zmęczona. Trzecioklasistka

Jesteś w III klasie, więc czas szybko minie i opuścisz tę szkołę. Dlatego zaciśnij zęby i ucz się tyle, ile możesz i nie daj się wykończyć psychicznie. Jednocześnie pogadajcie z koleżankami i kolegami, bo może ktoś z rodziców najlepszych uczniów wystąpi na wywiadówce i zapyta, w jakim celu poziom nauki jest tak śrubowany. Pogadajcie o tym. W tej trudnej sytuacji uczcie się sobie pomagać, a nie narzekajcie, bo to nic nie daje. Pamiętam, że w czasie studiów dzieliliśmy się zadaniami, bo nikt nie potrafił wszystkiego ogarnąć. Macie portale, komórki, kombinujcie, jak sobie pomagać. Czasami między klasami podaje się zadania, czasami coś przechodzi z roku na rok. No i ciągle doskonal organizację pracy.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10