nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 02.01.2015 22:00

Umęczenie nauką

Nie cierpię mojej szkoły. Nawet niektórzy nauczyciele potwierdzają, że mamy zbyt dużo nauki. Żeby mieć troję, trzeba uczyć się tyle, ile w podstawówce z przyrody na 6. Z geografii musimy wszystko znać na pamięć, wszystko wiedzieć na każdej lekcji, bo nie ma takiej, na której nie bylibyśmy pytani. Materiał znacznie wykracza poza to, co jest w podręczniku. Gdy wracam do domu, jestem wykończona! Ostatnio dostałam dwa z kartkówki, do której się solidnie uczyłam. Byłam jednak tak zmęczona. Trzecioklasistka

Jesteś w III klasie, więc czas szybko minie i opuścisz tę szkołę. Dlatego zaciśnij zęby i ucz się tyle, ile możesz i nie daj się wykończyć psychicznie. Jednocześnie pogadajcie z koleżankami i kolegami, bo może ktoś z rodziców najlepszych uczniów wystąpi na wywiadówce i zapyta, w jakim celu poziom nauki jest tak śrubowany. Pogadajcie o tym. W tej trudnej sytuacji uczcie się sobie pomagać, a nie narzekajcie, bo to nic nie daje. Pamiętam, że w czasie studiów dzieliliśmy się zadaniami, bo nikt nie potrafił wszystkiego ogarnąć. Macie portale, komórki, kombinujcie, jak sobie pomagać. Czasami między klasami podaje się zadania, czasami coś przechodzi z roku na rok. No i ciągle doskonal organizację pracy.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione