nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Wtorek IV tygodnia Adwentu, 23 grudnia 2014 r.

dodane 23.12.2014 06:00

Spotkanie z Dzieciątkiem Jezus

Jestem Teresa od Jezusa

Święta Teresa – uboga mniszka, w prostym brązowym habicie, w zakurzonych sandałach, prawdziwy gigant miłości do Boga, całym sercem zatroskana o siostry i braci karmelitów. Jak prawdziwa Matka, jak święta Matka. Zresztą, tak o niej też karmelici mówią: „Nasza Święta Matka”.

 

 

Siostry karmelitanki bose powtarzają piękną historię związaną z imieniem św. Teresy od Jezusa. Któregoś wieczoru św. Teresa szła jak zwykle klasztornymi schodami w górę. Nagle w jej stronę zaczął schodzić powoli mały chłopczyk. Uśmiechał się tylko i nic nie mówił. Teresa zdziwiona tym widokiem, no, bo skąd wieczorem, w klasztorze wzięło się dziecko, zapytała:

–  Skąd ty jesteś? Jak się nazywasz?”.

Dziecko na to odpowiedziało pytaniem:

– Powiedz siostro, jak ty się nazywasz?

– Ja jestem Teresa od Jezusa.

– A ja jestem Jezus od Teresy – odpowiedziało dziecko i… znikło.

 

Siostry mówią, że do św. Teresy przyszło Dzieciątko Jezus. W klasztorze Wcielenia w Avila tuż przy schodach stoi duża figura św. Teresy a do niej schodzi Dzieciątko Jezus. Na obrazku roratnim natomiast jest witraż, który przedstawia to zdarzenie.

Serwis roratni

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione