nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 11.12.2014 18:00

Trudno zrozumieć

Kilka dni przed dyskoteką spytałem ją, czy zatańczymy. Wyraźnie ją to ucieszyło i zgodziła się. Godzinę przed imprezą pytała czy będę, zapewniała, że beze mnie będzie się nudziła. Zdziwiło mnie to, że prawie wszyscy chłopcy przyszli zupełnie pijani. Ona wyglądała wtedy bardzo zjawiskowo, ale jak sie można domyśleć, ledwie mogliśmy zamienić ze sobą słowo, bo wszyscy się do niej rwali (ci pijani). Z jednym z nich się całowała przy wszystkich. Po dyskotece napisała do mnie, jak mi sie podobało, i okazywała radość z tego, że chociaż przez chwilę tańczyliśmy. W szkole nie rozmawiamy, jednak na fejsie dalej piszemy. Boje się, że ona robi to wszystko tylko dlatego, żeby się ponabijać ze mnie przy wszystkich. Nie wiem, czy zmieniać coś w naszych rzeczywistych relacjach, bo widać, że jest bardzo zainteresowana innymi kolegami. Pisała wiele razy, że brzydzi się papierosami i alkoholem, a ten chłopak codziennie pije i pali Gimnazjalista

Moja odpowiedź była krótka- zapytaj jej, dlaczego się tak dziwnie zachowała. Proste i konkretne pytanie. Niestety, chłopak zaraz odpisał, że ona by się na niego zezłościła, że tak ją wypytuje. Zrobiło mi się żal tego dobrego chłopaka, który wpadł w sidła szkolnej piękności sprytnie nim manipulującą. Na moją radę, by zerwał z nią kontakt, odpisał, że ona go potrzebuje, że pisze, iż on jeden ją ceni. Szkoda, że gimnazjalista nie ma obok siebie kolegi, który by nim potrząsnął, że nikt go nie otrzeźwi. Jego brak zainteresowania tą koleżanką przydałby się i jej, jeśli jest zagubioną dziewczyną. Dlatego pełna cierpliwości napisałam tak: Doradzam wielką ostrożność. Nie podoba mi się jej zachowanie. Nie może być tak, że ona wręcz zaprasza na dyskotekę, a potem całuje się z innym chłopakiem. Coś tu nie gra. Zawsze radzę dziewczynom, by się szanowały. Dzisiaj po raz pierwszy piszę to do chłopaka. Nie okazuj tak wielkiego zainteresowania dziewczynie, która się tak dziwnie zachowuje. Pocałunek to oznaka głębokiego uczucia. A jeśli nastolatka robi to publicznie, robi to dla mody, dla popularności itd to znaczy, że jest zagubioną nastolatką. Zwracam Ci też uwagę, że ona ma chyba złą opinię, gdyż pisze do Ciebie, że Ty jeden masz do niej inne podejście. Możliwe, że bardzo jej imponuje to, że Ty ją szanujesz, że inaczej traktujesz. Nie przedmiotowo. Ale ponieważ ona tak mocno ulega modzie, to jeśli jej koledzy zaproponują jakąś akcję, to kto wie, czy się nie zgodzi.
Wnioski:
Bądź ostrożny, rozsądny Nie decyduj się na żadne wyznania, na jakieś osobiste tony, bo nie wiesz, czy ona tego nie powtórzy kolegom.
Miej oczy i uszy otwarte. Możliwe, że ona jest tylko skołowana różnymi czynnikami. Wtedy dziewczyny mają skłonność do tego typu zachowań. Życzę Twojej koleżance, by się w życiu nie pogubiła. Ale teraz robi ona dwie sprzeczne rzeczy- wabi Ciebie, wychwala Cię, trzyma Cię przy sobie, a jednocześnie zachowuje się prymitywnie, bo dla mnie publiczne całowanie się na dyskotece to prymitywne, głupie i prostackie zachowanie. Ona może myśli, to oznaka dorosłościmNie wiem, co ona myśli, ale bądź ostrożny, nie daj się skrzywdzić. Współczuję, że się to tak toczy, ale nie toczy się dobrze. Nie pisz jej niczego zbyt osobistego, w szkole nie rozmawiaj, bo po co.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione