nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 05.12.2014 18:00

Nie realizuj tych planów

Już koniec listopada, a ja nie jestem z siebie zadowolona. Owszem, mam piękne oceny, ale nie jestem w tym roku najlepsza w klasie, chociaż się bardzo staram. Moje życie to nauka i tylko nauka. Mowy nie ma o pomaganiu w domu, chociaż mama jęczy, że wszystko na jej głowie. Nie daję rady na cokolwiek oprócz zadań i nauki. Muszę się dostać na studia, za 1,5 roku matura. Obiecałam sobie we wrześniu, że schudnę przynajmniej 5 kilogramów do świąt. No i też się nie udało, waga stoi, a ja się denerwuję, wściekam, płaczę. Co robić, by swoje plany zrealizować? Licealistka

Planów nie realizuj, tylko dokonaj ich mądrej korekty. Zarówno sprawa nadmiaru nauki jak i głodzenia się wiąże się z 5 przykazaniem. Bo zdrowie jest darem, nie wolno go niszczyć. A takie niepotrzebne odchudzanie jest złe. Nadmierna nauka jest zła, robienie
bożka z ocen też jest złe. Bardzo Cię proszę, byś dla własnego dobra odpuściła sobie trochę. Na studia i tak się dostaniesz. A jeśli nie zrobisz sobie trochę luzu, to wpadniesz w nerwicę, a od niej krok do stanów depresyjnych. Ile ja takich rozpaczliwych listów czytałam.
Naucz się prostego zdania: Ja nie muszę. Uwierz mi, że nie musisz byc najlepsza. Bez tego 1 miejsca i tak jesteś wspaniałą dziewczyną. Równie ważne jak oceny jest życie. Uwierz mi. Czyli warto spotykać się czasami z ludźmi, warto pogadac z rodziną, warto pomóc mamie.
Uważaj na anoreksję. Jesteś szczupła, nie wolno się głodzić. Módl się mocno, mocno, mocno, byś pokochała siebie taką, jaką Cię Pan Bóg stworzył.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione