nasze media MGN 07/2024
dodane 02.12.2014 18:00

Krytyczne uwagi siostry

Moja starsza siostra zaczęła czytać po kryjomu moje SMS. Wiadomo byli tam chłopcy. Pisałam z nimi dla żartów o typowo "dorosłych" sprawach. Pokazała te wiadomość mojej mamie. No i oczywiście były kłótnie oraz kara. Do dziś strasznie siostry nienawidzę, chociaż wiem, że się martwi... Podczas wakacji poznałam chłopaka. Zrobiliśmy sobie zdjęcie jak się całujemy, no i kazanie, kłótnie jaka to ja jestem najgorsza. Dziś siostra powiedziała, że jestem najgorsza ... Proszę o radę już dłużej nie wytrzymam. 15-latka

Przede wszystkim to jasne, że nie jesteś najgorsza, jesteś po prostu młodą dziewczyną. Ciebie bardzo zabolały ostre i niesprawiedliwe określenia użyte przez siostrę. Ciekawe, jakich słów Ty użyłaś. Napisałaś, że siostry nienawidzisz. Mam nadzieję, że napisałaś to w złości. Poproś by Cię siostra więcej nie obrażała. Ale możesz to zrobić tylko wtedy, jeśli i Ty jej nie obrażasz jakimiś określeniami. Zaproponuj siostrze spokojną rozmowę, ale pełną życzliwości i szukania rozwiązania problemu. Napisałaś, że dłużej nie wytrzymasz. A ja Cię zapewniam, że wytrzymasz. Prawie każde rodzeństwo mogłoby długo opowiadać o różnych starciach, do których dochodziło w czasach młodości. Zastanów się, czy nie jest trochę tak, że rodzina ma powody, by się o Ciebie martwić. Czy uważasz, że wszystko, co robisz jest słuszne? Czy musisz bezmyślnie ulegać modzie na różne zachowania? Wyciągnij wnioski z tych historii. Uważaj na to, co piszesz. Siostra zaczęła tę aferę, bo się o Ciebie martwi, podobnie jak rodzice. Ale jesteś na tyle dojrzała, że dobre wiesz, że nikt Cię nie upilnuje. Zrobisz, co zechcesz. No i dlatego musisz SAMA podejmować mądre decyzje. Ujawniasz  swoje zdjęcia, piszesz wulgarnie i pewnego dnia tak ostre opinie o Tobie mogą paść nie z ust siostry, ale kogoś ze szkoły. Raz przylepiona opinia łatwo się nie odrywa.
Rodzina się martwi, że jesteś uzależniona od komórki. Ty znasz prawdę. Pomyśl uczciwie, ile głupoty w siebie wchłaniasz, w jakich celach z niej korzystasz. Wierzę, że jesteś świetną, energiczną i mądrą dziewczyną. Wierzę, że masz jasne granice tego, czego nie zrobisz. I choćby inni Ci wmawiali, że to nic złego, skoro wszyscy to robią, to Ty wiedz swoje. Twoje lekkie podejście do pocałunków jako do okazji robienia zdjęć pokazuje, że można się o Ciebie jednak martwić.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..