nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 28.11.2014 18:00

Reakcja na dokuczanie

Mogłaby mi pani doradzić, co robić, gdy koledzy widząc, że rozmawiam z koleżanką zaczynają mi dokuczać? Nie chodzi o to, że się tym przejmuje, ale wybija to trochę z rytmu, jeśli któryś powie "aaa podrywasz" i to w taki złośliwy sposób. Nie wiem, jak się odezwać wtedy, a już kilka razy tak było. Ja nikogo nie chcę podrywać, chcę tylko zwyczajnie porozmawiać, ale ona jest bardzo ładna, więc większość myśli inaczej. Gimnazjalista, kl. I

Wiem, że zaczepki kolegów wybijają z rytmu. To wszystko z zazdrości, bo oni też by chcieli zagadać, ale nie mają śmiałości, może widzą, że dziewczyna jest Ci życzliwa. Zależnie od tego, jacy są koledzy i ilu tak dogaduje, możesz reagować różnie, np.
1. Najpierw największemu wesołkowi powiedzieć na osobności, by przez najbliższy czas nie dogadywał, bo chcesz pogadać z tą koleżanka, a żarty jednak przeszkadzają. Poproś, by milczeli w imię męskiej solidarności, że może już niedługo Ty któremuś w takiej delikatnej sprawie pomożesz. Do tego jednak potrzebna jest pewna chociaż dojrzałość, a o nią w 1 klasie gimnazjum trudno.
2. Możesz na przerwie podejść do kolegów i tylko powiedzieć, że prosisz o męską solidarność. Bez żadnych komentarzy.
3. Nie zaprzeczaj, gdy Ci dokuczają. Gdy któryś coś głupiego powie, to spojrzyj z uśmiechem i zapytaj, czy zazdrości, czy może jest jeszcze w podstawówce, że tak go to dziwi.
4. Ważne, byś się nie denerwował, tylko sam zakpił z kolegów, że są dziecinni, bo to jest właśnie niedojrzałe zachowanie, zwalczyć je można tylko kpiną.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione