nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Piotr Sacha

dodane 21.11.2014 09:29

Granie nie na ekranie

Zejdźmy do podziemi naszego miasta – pomyśleli bytomscy uczniowie. I… zrobili grę.

Po południu w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu trwa bitwa pancerna. Powstaje miasto z wieżowcami, sklepami, stadionami, portem... Paru renesansowych kupców stara się zdobyć kopalnię klejnotów. Obok ktoś inny pomaga Noemu uratować zwierzęta przed potopem. Uczniowie kończą grę. Rozkładają kolejną planszę.

Szkoła nosi imię Mikołaja Kopernika. I dlatego Szkolny Klub Gier Planszowych nazywa się „Planszopernik”. Pięćdziesiątka graczy nigdy się nie nudzi. Pod ręką mają ponad 200 gier. Jako pierwsi do sali wpadają najmłodsi z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy. Zrzucają tornistry i startują do stolików. Dominik, Wojtek i Michał muszą mieć dobry refleks. – Gramy w „szybkie kubeczki”, czyli Speed Cups – mówi Michał Bojakowski, który podczas szkolnego festiwalu gier w „kubeczkach” zajął trzecie miejsce. – Trzeba być naprawdę szybkim i w ogóle się nie denerwować. Mamy po pięć kubków w różnych kolorach – opowiada. – Kto pierwszy ustawi je tak, jak pokazuje karta, i najszybciej naciśnie dzwonek, ten zdobywa punkt. Maja i dwie Julki z drugiej klasy zwykle grają razem. – Jesteśmy nierozłączne – wybuchają śmiechem. – W klubie gier i na kółku robotycznym – dodają. Budują właśnie zamkowy mur. W tej grze nie wystarczy być szybkim. Trzeba przede wszystkim mieć dobrą pamięć i myśleć logicznie. Przy stoliku obok Ala, Basia, Julka i Zuzia budują ulice śre- dniowiecznego miasta. – W domu też gram codziennie z młodszą siostrą – zaznacza Zuzia Kozicka.

Więcej o klubie "Planszopernik" w grudniowym "Małym Gościu"

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10