nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 18.11.2014 21:00

Coś się pogarsza

Mam 11 lat i chodzę do 5 klasy W tamtym roku miałam w szkole dobre oceny (średnia 5.25) a teraz coś się pogarsza... Nie wiem czemu mam coraz gorsze oceny! W czwartej klasie trójki zdarzały się raz na pół roku Teraz coraz częściej! Boję się, jak będzie w szóstej klasie Dodam, że jestem niecierpliwa i pośpieszna Najgorzej radzę sobie z matematyką. Uczennica klasy V

Jak najszybciej należy z tą sytuacją zrobić porządek, bo inaczej zaległości będą rosły. Przede wszystkim musisz sobie pewne sprawy postanowić i mocno się ich
trzymać. Bądź niecierpliwa i „pospieszna” w sporcie, w sprzątaniu, w swoich zainteresowaniach. Ale nie w nauce. Tu się wyciszaj i jak najlepiej organizuj proces uczenia się! To podstawa i jeśli się tego teraz nauczysz, to przyda się do samej matury.
1. Wracasz ze szkoły i jak najszybciej odrabiasz wszystkie zadania z danego dnia. Potem przerwa na wielką aktywność/
2. Pakujesz się na kolejny dzień i sprawdzasz, czy zadania zrobione, czy wszystko umiesz, jeszcze sobie czytasz, powtarzasz.
3. Przed spaniem można raz jeszcze coś poczytać.
4. Niektórzy wolą rano zajrzeć do zeszytów.
Niczego nie odkładaj, nie miej żadnych zaległości. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to szybko zgłaszaj nauczycielce lub proś o pomoc kogoś z klasy.
Przemyśl to i nie popuszczaj. Szóstej klasy się nie bój, bo wszystko dla ludzi. Teraz też szybko proś o pomoc z matematyki i nie wstydź się tego, że nie rozumiesz. Im szybciej będziesz na czysto z wiedzą i umiejętnościami, tym lepiej.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione