nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 03.11.2014 19:00

Czy to zarozumialstwo?

Pisałam na początku roku szkolnego, że bardzo się boję towarzystwa w gimnazjum. Jestem przecież nieśmiała. Ale pracuję nad sobą, jest dobrze, mam koleżanki, nie spędzam samotnie przerw. Tylko czasami się boję, czy wyższa samoocena nie jest zarozumialstwem. Poza tym, bywa, że przerażają mnie osoby wybuchowe, które w złości potrafią nieźle dojechać. Wszelka krytyka bardzo mnie dotyka. Gimnazjalistka

Dziękuję, że się odezwałaś. Cieszę się, że jest dobrze. Osoby wrażliwe, takie jak Ty, raczej nie są zarozumiałe. Więc to Ci nie grozi. Męczy Cię chyba ambicja. Bo chcesz zawsze dobrze wypaść, by wszyscy Cię akceptowali. Próbuj się nie przejmować oceną innych. Ty znaj swoją wartośćPamiętaj, że niektóre osoby bywają bezwzględne, nie wszyscy są empatyczni, ]wyrzucają z siebie złe emocje, czasami coś ostro powiedzą, ale nie mają złych intencji. Poza tym ich gniew czy surowość to chwilowe stany, oni mają wiele plusów, bo nie są pamiętliwi, nie obrażają się.
Ciesz się drobiazgami, ciesz się dobrymi chwilami, znaj swoją wartość, a innych po prostu obserwuj. Ile ludzi w klasie, tyle różnych charakterów, osobowości.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione