nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 27.10.2014 09:53

soCzysta i dobra

Na okładce listopadowego „Małego Gościa” jest piękna, soczysta i pewnie bardzo dobra gruszka. To nie jest przypadek. Gruszka ma związek z piękną dziewczyną, o czystym i bardzo dobrym sercu.

Dziewczyna miała na imię Karolina. Mieszkała na południu Polski w małej wsi Wał-Ruda, jakieś dwadzieścia kilometrów od Tarnowa. Karolina miała przede wszystkim piękną duszę i pięknie przeżyła swoje życie. Często siadała pod wielką rozłożystą gruszą i miejscowym dzieciom opowiadała o Panu Jezusie. Czasem, gdy rodzice nie znali odpowiedzi na jakieś pytanie swoich dzieci, mówili: „Idźcie do Karoliny, ona wam odpowie”. Mowa o tej dziewczynie w czasie przeszłym, bo 18 listopada minie równo 100 lat od jej śmierci. I mimo że to tak długi czas, do dzisiaj o niej nie zapomniano. Karolina znana jest w całej Polsce i poza jej graniami. Sporo dziewcząt nosi jej imię. A papież ogłosił Karolinę błogosławioną. Dlaczego? Przeczytajcie o tym na ss. 6–11.

W tym numerze „Małego Gościa” znajdziecie naklejkę. Taką ładną, jak okładka ☺ Są na niej też słowa Pana Jezusa: „Po owocach Cię poznają”. Przyklejcie naklejkę na piórnik, na tornister, na okładkę zeszytu, gdziekolwiek. Chłopcy, nie przejmujcie się, że tam jest dziewczyna. Też ją sobie przyklejcie, bo to ważna naklejka i warto ją mieć ciągle przed oczami, i przypominać sobie, że po owocach Cię poznają. Nie, nie po tych owocach, które przynosisz do szkoły na drugie śniadanie. Ale po tych, które pokazujesz codziennie swoim zachowaniem. Nie możesz pozwolić, żeby drzewo Twojego życia uschło, bo Pan Jezus powiedział, że suche latorośle, które nie przynoszą dobrych owoców, wrzuca się do ognia, na spalenie. To od Ciebie zależy, czy na drzewie Twojego życia wyrośnie dobroć, miłość, cierpliwość i jeszcze wiele innych dobrych owoców. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to trzymaj się mocno Jezusa, nie zrywaj z Nim nigdy i patrz na swoich świętych patronów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..