nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Gabriela Szzulik

dodane 19.10.2014 15:06

Błogosławiony Paweł VI

W niedzielę 19 października na placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek beatyfikował Pawła VI.

Paweł VI – Giovanni Battista Enrico Antonio Maria Montini pochodzi z Lombardii we Włoszech, urodził się w niewielkim miasteczku Concesio koło Brescii.

Był następcą Jana XXIII. Papieżem został w 1963 roku. Kierował Kościołem przez 15 lat.

W maju tego uznano cud za przyczyną Pawła VI. Cud dotyczy uzdrowienia dziecka jeszcze przed urodzeniem. Było to 18 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Lekarze radzili aborcję, jednak matka chciała urodzić dziecko i prosiła o wstawiennictwo Pawła VI. Dziecko urodziło się bez problemów. Jednak, aby potwierdzić, że dziecko jest całkowicie zdrowe, czekano 15 lat.

Podczas beatyfikacji przyniesiono na ołtarz krew, która ściśle zespoliła się z podkoszulką papieża podczas zamachu na lotnisku w Manili, 27 listopada 1970 r. W chwili, gdy Ojciec Święty wysiadał z samolotu, przebrany za księdza boliwijski malarz Benjamin Mendoga, ranił Pawła VI w pierś. Na szczęście rana nie była ciężka i papież zdecydował się kontynuować swoją podróż apostolską.

Grób Pawła VI znajduje się w Grotach Watykańskich. Jest to zgodne z testamentem papieża, który nie chciał dla siebie pomnika. Chciał być pochowany w ziemi, a na grobie miał być tylko prosty znak i zachęta do modlitwy.

Papież Franciszek zapowiedział podczas beatyfikacji, że święto Pawła VI będzie obchodzone 26 września każdego roku. Tego dnia przypadały jego urodziny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione