nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Gabriela Szulik

dodane 11.10.2014 11:05

XIV Dzień Papieski

Już po raz czternasty obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

W ramach obchodów odbędą się msze święte, czuwania modlitewne w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, seminaria naukowe, panele dyskusyjne, koncerty i wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Głównym wydarzeniem będzie koncert dziękczynny na warszawskim Ursynowie w niedzielę 12 października

Jak co roku podczas obchodów Dnia Papieskiego Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzi zbiórkę pieniędzy na stypendia dla ubogiej i zdolnej młodzieży przede wszystkim z terenów wiejskich. W ramach kampanii trwa też akcja SMS-owa. Dochód z wysyłanych esemesów wspiera młodych stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendystów wesprze każdy kto w dniach od 15 do 31 października wyśle SMS o treści „Pomoc” pod numer 74265 (koszt 4,92 zł) lub zadzwoni pod numer 704 40 7401 (koszt 4,99 zł).

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspiera 2500 młodych osób z całej Polski. To uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen: minimum 4,8), pochodzą z miejscowości do 20 tys. mieszkańców i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała w 2000 roku, by upamiętnić pontyfikat świętego Jana Pawła II. Fundacja organizuje Dzień Papieski, przyznaje nagrody TOTUS, prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym, organizuje Konkurs Akademicki w którym nagrodą jest indeks na studia dziennikarskie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..