nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 26.09.2014 13:06

Pomóżmy Dianie

Diana chciałaby po prostu chodzić, to takie zwyczajne, a dla niej tak wiele. Dzięki pomocy to marzenie może się ziścić.

Diana ma 18 lat i uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Marzy o studiach, pracy i przede wszystkim o samodzielności, a tej nie osiągnie bez pomocy finansowej życzliwych ludzi.

Z powodu mózgowego porażenia dziecięcego od urodzenia cierpi na niedowład rąk i nóg, lecz nie poddaje się. Po intensywnej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach i w domu, możliwej wyłącznie dzięki wsparciu finansowemu wielu dobrych ludzi, zaczęła stawiać pierwsze kroki o kulach i przy balkoniku. Ponadto w lipcu 2013 z powodzeniem przeszła zabieg fibrotomii, dzięki której ustąpiły niektóre przykurcze mięśni. Jeszcze nie chodzi samodzielnie, ale jej sprawność psychoruchowa dzięki rehabilitacji stale się poprawia.

Dziewczynka potrzebuje stale bardzo intensywnej i fachowej rehabilitacji w ramach turnusów rehabilitacyjnych, w specjalistycznych ośrodkach i w domu. Bez niej nie tylko nie zacznie chodzić, ale i utraci sprawność dotychczas osiągniętą. Niestety bardzo wysokie koszty turnusów przekraczają możliwości jej mamy, która nie może podjąć stałej pracy ze względu na opiekę nad nią. Diana ma młodszego brata Michała, uczącego się w szkole podstawowej. Utrzymują się z zasiłków rodzinnych oraz świadczenia pielęgnacyjnego.

Diana nie traci wiary i prosi z całego serca o pomoc finansową na jej dalszą rehabilitację. Każda, nawet niewielka wpłata przybliży jej wyjazdy na turnus rehabilitacyjny i pozwoli na kontynuację rehabilitacji domowej, co zaowocuje dalszą poprawą jej zdrowia, a w przyszłości – tak upragnioną samodzielność. Bez dalszej rehabilitacji jej stan zdrowia znów się pogorszy, straci szansę na samodzielność i przyjdzie jej żyć w społecznej izolacji.

Diana chciałaby po prostu chodzić, to takie zwyczajne, a dla niej tak wiele. Dzięki Państwa pomocy to marzenie może się ziścić. Z góry serdecznie dziękujemy za najdrobniejszą nawet wpłatę.


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Tytułem:
1497 - Czeryna Diana - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
1497 Czeryna Diana

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..