nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Gabriela Szulik

dodane 27.08.2014 18:01

„Mały Gość” po wakacjach

Od czwartku 28 sierpnia, po wakacyjnej przerwie ukazuje się wrześniowy numer „Małego Gościa” a w nim „Kopia zapasowa”.

Od czwartku 28 sierpnia, po wakacyjnej przerwie ukazuje się wrześniowy numer „Małego Gościa”. Skoro wrześniowy, to musi być trochę szkolny, powinno być coś, co w szkole może się przydać. No i jest dodatek zatytułowany: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania”. Coś, co przyda się na religii, na matematyce i na przyrodzie. Ale na samym początku jest rzecz najważniejsza. Modlitwa do Ducha Świętego. Bez tej modlitwy w szkole ani rusz. Można odmawiać znaną, krótką modlitwę do Ducha Świętego przed lekcjami. Ale jest w „Kopii zapasowej” modlitwa, którą od dziecka przez całe życie modlił się św. Jan Paweł II i do odmawiania tej modlitwy zachęcamy szczególnie.

„Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ma taki format, że można ją włożyć do piórnika i w razie potrzeby, nagłego zapomnienia, można do niej zajrzeć i doładować swoją pamięć.

O zapominaniu i ładowaniu pamięci opowiadają też w „Małym Gościu” znani. Tym razem Olga Borys, aktorka, Piotr Małachowski, sportowiec i Antoni Dudek, politolog.

A od strony naukowej o tajemnicach pamięci mówi pan profesor Grzegorz Opala.

Poza tym rozmowa ze słynnym siatkarzem Bartoszem Kurkiem, o ministrantach wśród niemieckich piłkarzy, tegorocznych Mistrzach Świata w piłce nożnej i rodzinie podróżującej po świecie i odwiedzającej szkoły w Ameryce Środkowej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione