nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Gabriela Szulik

dodane 27.08.2014 18:01

„Mały Gość” po wakacjach

Od czwartku 28 sierpnia, po wakacyjnej przerwie ukazuje się wrześniowy numer „Małego Gościa” a w nim „Kopia zapasowa”.

Od czwartku 28 sierpnia, po wakacyjnej przerwie ukazuje się wrześniowy numer „Małego Gościa”. Skoro wrześniowy, to musi być trochę szkolny, powinno być coś, co w szkole może się przydać. No i jest dodatek zatytułowany: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania”. Coś, co przyda się na religii, na matematyce i na przyrodzie. Ale na samym początku jest rzecz najważniejsza. Modlitwa do Ducha Świętego. Bez tej modlitwy w szkole ani rusz. Można odmawiać znaną, krótką modlitwę do Ducha Świętego przed lekcjami. Ale jest w „Kopii zapasowej” modlitwa, którą od dziecka przez całe życie modlił się św. Jan Paweł II i do odmawiania tej modlitwy zachęcamy szczególnie.

„Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ma taki format, że można ją włożyć do piórnika i w razie potrzeby, nagłego zapomnienia, można do niej zajrzeć i doładować swoją pamięć.

O zapominaniu i ładowaniu pamięci opowiadają też w „Małym Gościu” znani. Tym razem Olga Borys, aktorka, Piotr Małachowski, sportowiec i Antoni Dudek, politolog.

A od strony naukowej o tajemnicach pamięci mówi pan profesor Grzegorz Opala.

Poza tym rozmowa ze słynnym siatkarzem Bartoszem Kurkiem, o ministrantach wśród niemieckich piłkarzy, tegorocznych Mistrzach Świata w piłce nożnej i rodzinie podróżującej po świecie i odwiedzającej szkoły w Ameryce Środkowej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..