„Mały Gość” po wakacjach

Gabriela Szulik

publikacja 27.08.2014 18:01

Od czwartku 28 sierpnia, po wakacyjnej przerwie ukazuje się wrześniowy numer „Małego Gościa” a w nim „Kopia zapasowa”.

„Mały Gość” po wakacjach iStock

Od czwartku 28 sierpnia, po wakacyjnej przerwie ukazuje się wrześniowy numer „Małego Gościa”. Skoro wrześniowy, to musi być trochę szkolny, powinno być coś, co w szkole może się przydać. No i jest dodatek zatytułowany: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania”. Coś, co przyda się na religii, na matematyce i na przyrodzie. Ale na samym początku jest rzecz najważniejsza. Modlitwa do Ducha Świętego. Bez tej modlitwy w szkole ani rusz. Można odmawiać znaną, krótką modlitwę do Ducha Świętego przed lekcjami. Ale jest w „Kopii zapasowej” modlitwa, którą od dziecka przez całe życie modlił się św. Jan Paweł II i do odmawiania tej modlitwy zachęcamy szczególnie.

„Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ma taki format, że można ją włożyć do piórnika i w razie potrzeby, nagłego zapomnienia, można do niej zajrzeć i doładować swoją pamięć.

O zapominaniu i ładowaniu pamięci opowiadają też w „Małym Gościu” znani. Tym razem Olga Borys, aktorka, Piotr Małachowski, sportowiec i Antoni Dudek, politolog.

A od strony naukowej o tajemnicach pamięci mówi pan profesor Grzegorz Opala.

Poza tym rozmowa ze słynnym siatkarzem Bartoszem Kurkiem, o ministrantach wśród niemieckich piłkarzy, tegorocznych Mistrzach Świata w piłce nożnej i rodzinie podróżującej po świecie i odwiedzającej szkoły w Ameryce Środkowej.