nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Gabriela Szulik

dodane 27.08.2014 16:34

Gdynia Dzieciom

Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni będzie część poświęcona dzieciom. Mimo, że to część najmniej znana dorosłym, to – jak się okazuje – najbardziej popularna.

Podczas wrześniowego Festiwalu Filmowego w Gdyni, również i w tym roku będzie część poświęcona dzieciom. Mimo, że to część najmniej znana dorosłym, to – jak się okazuje – najbardziej popularna. Filmy dla dzieci i młodzieży można oglądać nie tylko w Gdyni, ale także w Lęborku, Elblągu, Cieplewie i Wejherowie.

Polski film dla dzieci i młodzieży ma długą tradycję. Każdego roku na przykład powstaje kilka serii animowanych, które przede wszystkim można oglądać w kanałach dziecięcych, familijnych i filmowych. Natomiast kinowe filmy aktorskie dla dzieci powstają bardzo rzadko.

Część poświęcona dzieciom podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni odbędzie się pod nazwą „Gdynia Dzieciom” a rozpocznie ją premiera „Szatana z VII klasy” w wersji cyfrowej. W programie kina młodzieżowego będzie można też zobaczyć „Pierścień i różę” J. Gruzy, „Cudowne dziecko” W. Dzikiego, „Odlotowe wakacje” M. Piestraka i słynny film „Kolorowe pończochy” J. Nasfetera.

Wśród kinowych filmów aktorskich będzie można też obejrzeć fabularny film „Gabriel”, wiele razy nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmów dziecięcych, filmy animowane z serii „Mami Fatale”, „Hip-Hip & Hurra” czy nowe odcinki serialu „Parauszek i przyjaciele”.

Dla najmłodszych przygotowano m.in. edukacyjny serial „Przedszkolaki”, filmy z serii „Baśnie i bajki polskie”, adaptacje polskich legend i podań, takie jak „Kozucha Kłamczucha”, „Dar skarbnika” czy „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”.

Prawdziwą gratką będzie trailer „Bolek i Lolek Kosmiczna Przygoda” – to zapowiedź najnowszych przygód najpopularniejszych polskich bohaterów kreskówek w animacji 3D.

Oprócz polskich filmów będą w tym roku filmy z Dalekiego Wschodu. Chiński: „Mój koń Avatar”, dwa indyjskie: „Harun Arun” i „Lukka Chuppi – Gra w chowanego”, oraz dwa irańskie: „Syn Marii” i „Zielony parasol”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione