nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 25.08.2014 21:17

Odosobienie

Nie wyjeżdżałam nigdzie w czasie wakacji, nie miałam kontaktu z koleżankami. Siedziałam przed komputerem lub czytałam książki. Najchętniej nie wychodziłabym z pokoju. W szkole mi dokuczali, bo się dobrze uczę. Złość wyładowywałam na rodzicach, często się z nimi kłóciłam. Dlatego najchętniej nie ruszałabym się nigdzie z mojego pokoju. Wiem, że doradzi mi Pani wizytę u psychologa, ale ja nie pójdę, nie powiem o tym rodzicom za nic. Czy mogę coś zrobić, by się przygotować do wychodzenia do szkoły? 15-latka

Jeśli nie będziesz w stanie zrobić tego, co radzę, to jednak przyznaj się rodzicom do swoich problemów. Od razu Ci ulży, bo wtedy oni przejmą odpowiedzialność. Tymczasem wyjdź nie tylko z pokoju, ale z domu. Postaw ostrą granicę, zacznij nowy etap. Gimnastyka ciała, by i duch był zdrowy, i ciało. Może szybki spacer, może zakupy do szkoły, może fryzjer, może jakiś nowy ciuszek. Koniecznie zrób sobie dokładny porządek w domu. Powyrzucaj niepotrzebne papiery, zeszyty. Porządek w otoczeniu bardzo pomaga. Nie przejmuj się aż tak bardzo kłótniami z rodzicami. Ale obojętnie, jak mocne są kłótnie, to przecież nikt tak Cię nigdy nie będzie kochał jak właśnie rodzice! Czasami uczucia trudno okazać, ale one są! Współczuję różnym bardzo przykrym sytuacjom z rówieśnikami. Staraj się o tym nie pamiętać, nawet trochę udawaj, że masz dobry humor. Mam nadzieję, że przez wakacje niektórzy zmądrzeli i przykrych sytuacji będzie mniej, a może już wcale.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione