nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Piotr Sacha

dodane 21.08.2014 11:26

Wizyta najszybszego człowieka

W sobotę na Stadionie Narodowym w Memoriale Kamili Skolimowskiej pobiegnie najszybszy człowiek świata, czyli Jamajczyk Usain Bolt.

Bolt to dziś najsłynniejszy lekkoatleta. Najbardziej słynie z niesamowitego rekordu świata w biegu na 100 metrów. Ten rekord to 9 sekund i 58 setnych sekundy. Próbowaliście kiedyś pobiec na 100 metrów? Warto zmierzyć sobie czas…

„Lubię startować w różnych miejscach” – opowiadał dziennikarzom sprinter. „Biegałem już na ulicy w Manchesterze, na plaży Copacabana w Rio de Janeiro, teraz przyszedł czas na obiekt futbolowy. Robię to, by promować lekkoatletykę. A w Warszawie przede wszystkim liczę na doping i gorącą reakcję publiczności. Z mojej strony obiecuję prawdziwe show".

Niedawno Bolt pobiegł na brazylijskiej plaży Copacabana. Bieganie na plaży? Może być ciężko. Na setkę Jamajczyk dobiegł do mety w 10 sekund i 6 setnych. Jeśli jesteście dużo wolniejsi, zwłaszcza na plaży, mam jedną dobrą wiadomość. Jest coś, co łączy każdego z Usainem Boltem. To pewne marzenie. On też marzy o tym, żeby zostać piłkarzem. A najbardziej chciałby zagrać w Manchesterze United. Tylko czy z piłką byłby tak samo szybki, jak bez piłki… Na razie najszybciej z piłką biega Arjen Robben. Udowodnił to na ostatnim mundialu, w 80. minucie meczu z Hiszpanią. Biegł z prędkością 37 km/godz. I akcję zakończył strzeleniem piątej bramki dla swojej drużyny. Bolt ma się na kim wzorować.

Memoriał Kamili Skolimowskiej rozpocznie się w sobotę o godz. 16. A  finał biegu na 100 m odbędzie się o godz. 19.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..