nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP

dodane 06.08.2014 10:32

Lekcja śpiewania

53. lekcję śpiewania „Nie masz to jak Pierwsza, nie” zorganizowano na Rynku Głównym w Krakowie z okazji setnej rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej.

We wspólnym śpiewaniu uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski. Lekcja zorganizowana została przez Bibliotekę Polskiej Piosenki, a wykonana przez kabaret Loch Camelot. W programie znalazł się także koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Kancelaria prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który patronował wydarzeniu, przygotowała 5 tys. śpiewników.

Pierwszy koncert w Krakowie pt. "Radosna Niepodległości" odbył się 11 listopada 2002 r. Rozdano wtedy kilkaset śpiewników i wspólnie z prawie 2-tysięczną publicznością odśpiewano trzydzieści pieśni i piosenek.

Rekordowa Lekcja Śpiewania miała miejsce 11 listopada 2008 r., kiedy na Rynku Głównym zgromadziła 30 tys. uczestników. Do tej pory w Lekcjach Śpiewania, organizowanych w Krakowie m.in. z okazji Święta Niepodległości, Święta 3 Maja oraz w niedzielę przed wigilią świąt Bożego Narodzenia i 14 lutego w dzień zakochanych, wzięło udział około 300 tys. osób, które otrzymały 200 tys. egz. bezpłatnych śpiewników. Lekcje Śpiewania odbyły się także w Warszawie i Londynie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..