nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 05.08.2014 19:30

Chyba się pogubiłem..

Nie wiem, co jest tego powodem, ale jakoś na niczym mi nie zależy. Jestem uzależniony od komputera i Internetu, ze znajomymi, których mam mało, kontaktuję się tylko przez Internet. Nie mam pasji, nie wiem, co chciałbym w życiu robić, bo dla mnie liczy się tylko duży zysk, najlepiej nic nie robiąc. W dodatku pokłóciłem się z koleżanką, na której mi tak zależy. A to wszystko z zazdrości i podejrzeń. Pojechałem ją przeprosić, po raz kolejny zgodziła się pogadać, przebaczyła. Ale boję się, że gdy od września będziemy w różnych szkołach, ona pozna innego chłopaka. Często myślę o śmierci. 16-latek

Bardzo ładnie, że ją przeprosiłeś. To musi być mądra i wyrozumiała dziewczyna. Nie krzywdź jej więcej podejrzeniami i zazdrością. Czas mija i dorosłość coraz bliżej. Dlatego najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy i powziąć męskie decyzje. Zostaw myśli o śmierci, bo na nią trzeba sobie zapracować, ona nie jest ucieczką od życia. Nie my decydujemy o swoich narodzinach i nie my decydujemy o zakończeniu życia. Gdy Cię takie dołujące myśli ogarniają, to rzuć się w działanie, w prace fizyczne, w bieganie, jazdę na rowerze itd. Teraz ważna jest uparta walka z uzależnieniem od komputera. Tylko wtedy będziesz miał pasję i zaczniesz mieć prawdziwych kolegów. Nowa szkoła to nowa szansa. Rozejrzyj się tam uważnie i pomyśl, na jakie dodatkowe zajęcia się zapisać. To Cię odciągnie od komputera. Próbuj jednej rzeczy po drugiej, aż trafisz na coś, co Cię wciągnie. Myśl powoli, co byś chciał w życiu robić i zbliżaj się do tego. Np. jeśli chcesz studiować, to musisz wiedzieć co to ma być i pilnować od początku wybranych przedmiotów. Wciągaj się w domowe męskie prace, byś potrafił w życiu różne rzeczy naprawić. Bardzo mi się nie podoba, że chciałbyś nic nie robić, ale mieć wielki zysk. Tak się nie da. Zrób z tym porządek. Przychodzi taki czas, że dziewczyny nawet nieświadomie szukają chłopaków silnych psychicznie. Takich, którzy się nie załamują z byle powodu, którzy będą w życiu oparciem! Dlatego polecam pracę nad kształtowaniem swojego charakteru. Tu pomaga sport, dyscyplina wewnętrzna, wyznaczanie sobie różnych zadań i wypełnianie ich. Właśnie sierpień, wakacje, to dobry czas na takie zajęcia. Chodzę z psem na spacery i tak mi się podobają biegające osoby, dzisiaj tylu rowerzystów mnie mijało. Myśli o śmierci odejdą, jeśli będziesz fizycznie zmęczony, jeśli w wyznaczonym czasie przebiegniesz lub przejedziesz jakiś dystans. Przemyśl moje rady i zaczynaj.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione