nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 29.07.2014 12:23

Wakacyjna aktywność

Nie mam pojęcia, co robić podczas wakacji. Niech mi pani powie, co mogę zrobić, aby nie zmarnować tych wakacji? Nie chcę całymi dniami siedzieć przed komputerem. Mieszkam na wsi, ale mimo dużej przestrzeni nie mam co robić. Jedyna ciekawa rzecz którą robię to prowadzenie pamiętnika. Gimnazjalistka

Prowadzenie pamiętnika to dobry pomysł. Ozdabiaj go, wklejaj coś, będzie ciekawa pamiątka po latach.

A teraz moje rady:
1. Pasja ogrodnicza- założenie jakiegoś malutkiego kwietnego ogródeczka, zaprojektowanie, przesadzanie, zdobywanie sadzonek, rozmowy na ten temat z sąsiadami mającymi ładne ogrody, szukanie porad na ten temat itd.
2. Zbieranie ziół. Masz duże tereny, pola i łąki są pełne roślin- zbieraj, susz, twórz suche bukiety, mogą to też być obrazy z wklejonymi suchymi trawami.
3. Zmiany w swoim pokoju. Mogą być malutkie, ale połączone z wielkimi porządkami i nowym ustawieniem mebli. Może wymyślisz jakieś ozdoby, by pokój nabrał nowego charakteru?
4. Pasja pieczenia ciast, ciasteczek. Jest mnóstwo innych stron internetowych. Gotowanie i pieczenie to dobra pasja, a pożytek z tego dla całej rodziny. Możesz też odwiedzić stare sąsiadki, ciotki, babcie i zbierać różne stare przepisy. Warto sobie założyć już swój zeszyt z przepisami lub utworzyć dokument w komputerze.
5. Jeśli masz zmysł plastyczny, to warto coś robić samej- haftowanie, szycie, szydełkowanie, wyrób biżuterii. To ciekawa pasja i znowu możesz szukać pomocy u najstarszych.
6. Jeśli masz rower, to warto urządzać wyprawy po okolicy. Dobrze by było zgadać się z jakąś koleżanką i wspólnie jeździć.
7. Bardzo modne są teraz domowe przetwory- własne dżemy, ogórki itd. Pogadaj z mamą, babcią itd.
8. No i książki. Lato to cudowny czas, by zacząć czytać. Wybierz się do najbliższej biblioteki, porozmawiaj z bibliotekarką, przekonaj się, jakie książki Cię teraz ciekawią.
9. Pogadaj z rodzicami o upiększeniu obejścia, płotu, podwórka, ogrodu i pracuj. Pamiętasz jak Ania z Zielonego Wzgórza walczyła, by jej wioska była coraz piękniejsza? Czasami jedna osoba coś zacznie, a potem inni ją naśladują. Tworzenie pięknej przestrzeni wokół siebie daje wielką radość.
10. Możesz też robić zdjęcia. Przekonasz się, co najbardziej lubisz fotografować- czy przyrodę, czy ludzi, czy budynki.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..