nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 28.07.2014 09:52

Narciarze w upale

Justyna Kowalczyk i Konrad Motor (oboje AZS AWF Katowice) wygrali biegi nartorolkowe o puchar wójta Gminy Poronin i prezesa LKS Poroniec.

W niedzielnym biegu na dystansie 3 km rozegranym w Murzasichlu koło Poronina udział wzięło około 30 zawodniczek i zawodników z 11 polskich klubów.

Pierwsza na metę wbiegła Kowalczyk. "Bardzo ciepło i ciężko, ale wynik satysfakcjonujący. To były naprawdę ładne zawody i fajna rywalizacja. Zwykle w lecie nie startuję, ale ten dzisiejszy był wcześniej zaplanowany. To jednak nie był bieg kontrolny, ponieważ jesteśmy po ciężkim obozie w estońskim Otepaeae" - powiedziała.

Pięciokrotna medalistka ZIO (w Turynie w 2006 roku zdobyła medal brązowy na 30 km techniką dowolną, w Vancouver w 2010 - złoty na 30 km techniką klasyczną, srebrny w biegu sprinterskim techniką klasyczną i brązowy na 15 km w biegu łączonym oraz w tym roku w Soczi złoty na 10 km techniką klasyczną) będzie teraz miała kilka dni odpoczynku.

Drugie miejsce zajęła Sylwia Jaśkowiec, trenująca od kilku miesięcy wspólnie z Kowalczyk.