nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Piotr Sacha

dodane 12.06.2014 13:14

Paczka z Torunia rusza w świat

Pan Wojciech zrezygnował z pracy. Pani Eliza wzięła roczny urlop. Łucja i Wojtek nie pójdą we wrześniu do szkoły. Co się dzieje?

Spełnia się nasze największe marzenie – odpowiada rodzina Łopacińskich z Torunia. Cztery lata planowali podróż przez cały świat. I wreszcie wylatują. 15 czerwca w Gwatemali zaczyna się ich wędrówka przez obie Ameryki, Afrykę, Azję, Australię i Oceanię. Może jeszcze uda im się zahaczyć o Antarktydę?

Oto lew

– Chcemy sami pokazać dzieciom świat. Nie na mapie czy w telewizji. Tak po prostu powiedzieć: „Zobaczcie, to jest wulkan. Zaraz tam wejdziemy. A to lew. Zaraz przed nim uciekniemy” – śmieje się tata, pan Wojciech Łopaciński. Wojciech Łopaciński, syn, wrócił właśnie z turnieju Euro Bosko. Jest przewodniczącym klasy i samorządu szkolnego w podstawówce salezjańskiej w Toruniu. I szefem szkolnej grupy ministrantów. – Mama woła do mnie „Wojtusiu”, a do taty „Wojcieeechu” – 12-latek rozśmiesza młodszą o trzy lata siostrę Łucję, pianistkę z trzeciej klasy, najwierniejszą przyjaciółkę kotów Bolusia i Dzikusa. – Już za nimi tęsknię – mówi Łucja tuż przed najdłuższymi wakacjami w życiu. – Ale będziemy się uczyli w drodze – zapewniają brat i siostra. Podręczniki zmieszczą w tablecie. Po powrocie z podróży dookoła świata w szkole czeka ich egzamin. Dlatego podczas wyprawy rodzice będą ich nauczycielami.

Całość w najnowszym „Małym Gościu”

więcej o podróży na stronie rodziny:
http://www.lopacinskichswiat.pl/

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione