nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 10.06.2014 23:44

Koniec roku- podsumowanie i plany

Pozostał tydzień walki o oceny. Cieszę, że wytrwałam. Udało mi się w maju dostać sporo piątek i poprawić niektóre przedmioty. Mam dużo wahających się ocen 4/5, ale jestem pełna nadziei. W tym tygodniu czekają mnie diagnozy z całego roku. W ostatnich tygodniach potrafiłam od razu po obiedzie siadać do książek. Coś mnie zmotywowało i wpadło sporo piątek. Nie muszę jednak dostać stypendium. Przecież w nauce nie o to chodzi. Uczę się dla siebie, nie dla nagród. W głowie pojawia mi się wiele pomysłów, ale boję się je realizować. W kolejce jest uprawianie sportu: biegów i kolarstwa, nauka gotowania i pieczenia, zajmowanie się ogródkiem, rysowanie i przeczytanie zaległych książek, powtórki do matury. Licealistka

Kapitalnie sobie radzisz. Masz rację, że nie chodzi o oceny i stypendium. Liczy się to, co w głowie i to, by realizować swoje marzenia związane z przyszłością. No i te pasje. Mądre i piękne. Samodzielne pieczenie i gotowanie jest zawsze zdrowe, zabawne i pożyteczne. Ogród to jedna z mądrzejszych pasji. Jak pisał poeta "pamiętajcie o ogrodach, przecież z nich wyszliście". Ogród to namiastka utraconego raju. Mądrzy ludzie powiadają, że wszelkie kłopoty i złe emocje wsiąkają w ziemię, jeśli się w niej pracuje. To działa jak piorunochron na burzę. Ogródek to też ruch, ale i pozostałe plany jak najbardziej popieram. Komu Pan Bóg dał wiele talentów, ten musi je rozwijać i ten będzie z nich rozliczony. Bieganie to też świetny pomył, stosuje go coraz więcej osób. Nie bój się marzeń, wręcz przeciwnie, rozwijaj je i wcielaj w życie. Może tylko powtórki do matury nie są potrzebne w czasie wakacji. Aby dobrze pracować w klasie maturalnej, trzeba nabrać oddechu i dystansu.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione