nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 10.06.2014 14:24

Kurz, kamienie i prędkość

Polak Rafał Sonik, obrońca Pucharu Świata w guadach, pędzi w Rajdzie Sardynii.

Polak wygrał drugi etap rajdu, ale w dalszym ciągu ma 52 minuty straty do prowadzącego Mohameda Abu-Issy.

Po niedzielnej wymianie niesprawnego, przegrzanego silnika, Sonik otrzymał regulaminową karę 15 minut. Dodatkowo nieporozumienie przy formalnościach sprawiło, że organizator dorzucił mu jeszcze 14 minut i obrońca Pucharu Świata traci do prowadzącego Katarczyka Mohameda Abu-Issy 52 minuty. Na trasę drugiego etapu długości 169 km wystartował jako ostatni, a na mecie był... pierwszy, 3 minuty 47 sekund przed liderem.

"Chyba po raz pierwszy w życiu ruszałem na trasę jako ostatni zawodnik. Oznaczało to największy kurz, wybite dziury i wyrzucone na drogę kamienie. Aby myśleć o dobrym wyniku musiałem wyprzedzać, co na Sardynii obok wymagającej nawigacji, a nie mamy żadnych urządzeń sygnalizacyjnych, stromych skalistych zjazdów i podjazdów, stanowi największe wyzwanie. Byłem wściekły, ale te emocje pomogły mi przesuwać się bliżej czołówki i w efekcie być pierwszym na mecie" - powiedział Sonik.

Kapitan Poland National Team ma nadzieję, że nie będzie miał już problemów technicznych z quadem i zdoła do czwartku, ostatniego dnia rywalizacji, wyjść na pozycję lidera.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..