nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020

PAP

dodane 10.06.2014 14:24

Kurz, kamienie i prędkość

Polak Rafał Sonik, obrońca Pucharu Świata w guadach, pędzi w Rajdzie Sardynii.

Polak wygrał drugi etap rajdu, ale w dalszym ciągu ma 52 minuty straty do prowadzącego Mohameda Abu-Issy.

Po niedzielnej wymianie niesprawnego, przegrzanego silnika, Sonik otrzymał regulaminową karę 15 minut. Dodatkowo nieporozumienie przy formalnościach sprawiło, że organizator dorzucił mu jeszcze 14 minut i obrońca Pucharu Świata traci do prowadzącego Katarczyka Mohameda Abu-Issy 52 minuty. Na trasę drugiego etapu długości 169 km wystartował jako ostatni, a na mecie był... pierwszy, 3 minuty 47 sekund przed liderem.

"Chyba po raz pierwszy w życiu ruszałem na trasę jako ostatni zawodnik. Oznaczało to największy kurz, wybite dziury i wyrzucone na drogę kamienie. Aby myśleć o dobrym wyniku musiałem wyprzedzać, co na Sardynii obok wymagającej nawigacji, a nie mamy żadnych urządzeń sygnalizacyjnych, stromych skalistych zjazdów i podjazdów, stanowi największe wyzwanie. Byłem wściekły, ale te emocje pomogły mi przesuwać się bliżej czołówki i w efekcie być pierwszym na mecie" - powiedział Sonik.

Kapitan Poland National Team ma nadzieję, że nie będzie miał już problemów technicznych z quadem i zdoła do czwartku, ostatniego dnia rywalizacji, wyjść na pozycję lidera.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione