nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 31.05.2014 21:56

Znaleźć koleżanki

Mam pecha do koleżanek, wiele jest dwulicowych. Dlatego teraz spędzam przerwy z niezbyt miłą dziewczyną, ale wytrzymamy ze sobą do końca roku. Potem i tak się rozejdziemy do różnych szkół. W ostatnim miesiącu nie chce wpychać się między różne przyjaciółki, ale proszę o jakieś wskazówki, jak się zachować w nowej szkole, gdzie będą prawie same nowe osoby, by mieć dobre koleżanki, by się nie wpakować w koleżeństwo bez sensu? Szóstoklasistka

Bardzo dobrze sobie radzisz, nie histeryzujesz, tylko szukasz rozsądnych rozwiązań. Dlatego jestem pewna, że sobie poradzisz. Może jednak jakaś moja wskazówka się przyda. Już w czasie wakacji sprawdzaj, czy ludzie z Twojej klasy się gdzieś nie zbierają. Jeśli tak, to idź, bądź radosna, pogodna, ale absolutnie nie wiąż się z jedną dziewczyną, tylko twórz dużą grupę Jeśli zobaczysz nową klasę 1 września, to pamiętaj o pogodnym uśmiechu i serdeczności wobec wszystkich. Za nic nie stój z jedną dziewczyną, tylko przechodź od jednej do drugiej. Mów głośno, by stworzyć solidarną grupę dziewczyn, które przez 3 lata będą się wspierały! Zaproponuj, by na różnych lekcjach różnie siedzieć, bo w ten sposób lepiej się poznacie. Z inną na polskim, z inną na matmie, z inną na historii. Jeśli jedna koleżanka kurczowo się do Ciebie przyczepi, to wesoło powiedz, że koniec z dziecinnym trzymaniem się jednej przyjaciółki, że nastolatki tworzą zgrane grupy. Nic w tym złego, że raz lepiej się dogadujesz z jedną, a potem z drugą. Jesteś mądra i zaradna, więc twórz grupkę, szybko się umówcie na lody, by to nie były tylko dwójki. No i pogodna twarz, radość życia, serdeczność, życzliwość i  zero obgadywania. Nie zapominaj, że wszyscy mają wady, idealnych osób nie znajdziesz.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione