nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 14.05.2014 06:00

Pani Fatimska Słoneczna Królowa

14 maja, Szczecin

Figura Matki Bożej z sanktuarium Pani Fatimskiej w Szczecinie nie ma historii sięgającej odległych wieków. Kościół, w którym się znajduje, budowano pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Parafia nie ma więc jeszcze nawet trzydziestu lat.

Poświęcono ją Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, by podziękować za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II po tym, jak próbowano go zabić 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie. Zresztą sam papież Jan Paweł II wiele razy mówił, że ocaliła go Matka Boża Fatimska, która właśnie 13 maja 1917 r. objawiła się po raz pierwszy.

Figura Maryi w szczecińskim sanktuarium jest drewniana. Ma 120 cm wysokości i i jest wierną kopią Matki Bożej z Fatimy. Ojciec Święty Jan Paweł II poświęcił ją w Watykanie, a kiedy po raz trzeci w 1987 roku przyjechał do Polski koronował Matkę Bożą z osiedla Słonecznego w Szczecinie. Była pierwszą figura Matki Bożej Fatimskiej koronowaną przez polskiego papieża. Po koronacji przez rok Maryja pielgrzymowała po parafiach diecezji i dopiero potem na stałe zamieszkała w sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..