nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 05.05.2014 06:00

Patronka Rodzin

5 maja, Maków Podhalański

Na południu Polski, w kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim Matka Boska w cudownym obrazie już od czterech wieków jest czczona i kochana. To miejsce łączy nie tylko Makowian. Przychodzą tu okoliczni mieszkańcy, by prosić Maryję o wstawiennictwo dla całych rodzin.

100 lat po tym, jak papież Pius IX ogłosił, że Matka Boża jest Niepokalanie poczęta, przed obrazem w Makowie Podhalańskim stanęli rodzice z dziećmi, by uroczyście poświęcić swoje rodziny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. A potem w wielkim srebrnym sercu, u stóp ołtarza Matki Boskiej Makowskiej złożyli karteczki z prośbą i podpisem każdej rodziny. Odtąd 8 dzień grudnia każdego roku dla  Makowianie jest nie tylko Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi, ale również świętem parafialnym. Wtedy rodzice z dziećmi na nowo ofiarują swoje rodziny przed obrazem Matki Boskiej Makowskiej.

Matka Boża, Makowska Patronka Rodzin była jednym z pierwszych wizerunków, które Jan Paweł II koronował podczas swoich podróży do Polski. Było to na Błoniach w Krakowie 9 czerwca 1979 r.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 12.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 18
 • 2
  TOLA1
 • 3
  MatiN
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2