nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 05.05.2014 06:00

Patronka Rodzin

5 maja, Maków Podhalański

Na południu Polski, w kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim Matka Boska w cudownym obrazie już od czterech wieków jest czczona i kochana. To miejsce łączy nie tylko Makowian. Przychodzą tu okoliczni mieszkańcy, by prosić Maryję o wstawiennictwo dla całych rodzin.

100 lat po tym, jak papież Pius IX ogłosił, że Matka Boża jest Niepokalanie poczęta, przed obrazem w Makowie Podhalańskim stanęli rodzice z dziećmi, by uroczyście poświęcić swoje rodziny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. A potem w wielkim srebrnym sercu, u stóp ołtarza Matki Boskiej Makowskiej złożyli karteczki z prośbą i podpisem każdej rodziny. Odtąd 8 dzień grudnia każdego roku dla  Makowianie jest nie tylko Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi, ale również świętem parafialnym. Wtedy rodzice z dziećmi na nowo ofiarują swoje rodziny przed obrazem Matki Boskiej Makowskiej.

Matka Boża, Makowska Patronka Rodzin była jednym z pierwszych wizerunków, które Jan Paweł II koronował podczas swoich podróży do Polski. Było to na Błoniach w Krakowie 9 czerwca 1979 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..