nasze media Najnowszy numer MGN 02/2019

PAP

dodane 29.04.2014 09:35

Róża z Ekwadoru na pamiątkę

Pielgrzymi z wielu krajów wyjechali z Rzymu z wyjątkowymi pamiątkami z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII: z różami z Ekwadoru, którymi udekorowany był plac Świętego Piotra podczas niedzielnej mszy.

Oprócz obrazków nowych świętych, przygotowanych z okazji kanonizacji różańców i innych pamiątkowych przedmiotów wierni zabrali też kwiaty.

30 tysięcy ekwadorskich róż, które w poniedziałek sprzątano i wywożono z placu Świętego Piotra, było rozchwytywanych przez tłumy ludzi.

Gdy mały samochód jechał z placu do watykańskiej bramy z zebranymi na miejscu mszy różami w najróżniejszych kolorach, pielgrzymi, zwłaszcza cudzoziemcy, biegli za nim w ścisku, by zdjąć je z naczepy i zabrać do domu.

„Zachowamy te kwiaty na zawsze”- mówili ci, którym udało się zdobyć tę pamiątkę. Na rzymskich ulicach można było spotkać wielu pielgrzymów z różami przyczepionymi do plecaków.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek