nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 25.04.2014 00:12

Zaprzyjaźnic się

Od dawna podoba mi się kolega z klasy. Chyba nawet z wzajemnością. W piątej klasie przez inna osobę, spytał się mnie, czy chcę z nim chodzić. Natychmiast zaprzeczyłam. Sądziłam, że to tylko jeden z głupich żartów, jednak on tego naprawdę żałował. Chciałabym zaprzyjaźnić się z nim. Próbuję normalnie rozmawiać, uśmiechać się, ale przy jego obecności nie potrafię się zachowywać się normalnie.. Wiem, że zauroczenie w tym wieku nie jest trwałe, dlatego pytam o pomoc w rozpoczęciu przyjaźni. Szóstoklasistka

Masz przed sobą ponad dwa miesiące, by budowac przyjacielskie relacje z tym kolegą. Ponieważ zasmuciłaś go swoją odmową, to teraz uważaj, tym bardziej, że Tobie chodzi o przyjaźń, a jemu może nadal o chodzenie. Moja rada jest prosta: dobierz ze dwie lub trzy koleżanki i zacznijcie organizowac różne wspólne formy spędzania czasu. Spotkania na boisku, jazda rowerem, wypad w ciekawe miejsce. To bardzo sprawdzony i bezpieczny sposób. Spotkania większej grupy, gdzie trzeba rozmawiac, gdzie jest dużo śmiechu i ciągle coś iskrzy między różnymi osobami. Tak najlepiej nawiązują się przyjaźnie. A jeśli to niemożliwe, to można rzucic w szkole hasło, że w razie pięknej pogody przychodziecie nieco wcześniej i przez pół godziny spoędzacie czas na boisku. Można się umówic, że częsc klasy po lekcjach zostaje na boisku lub w innym miejscu. Ważne, by on był w tej grupie. A jeśli Ci na nim zależy, to musisz przemóc nieśmiałośc i uśmiechem, spojrzeniami pokazac, że bardzo go lubisz. Pokazac, że za coś podziwiasz, że o nim myślisz.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2