nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Piotr Sacha

dodane 24.04.2014 11:24

Nie przegap niedzieli

W niedzielę o 10 rano wszyscy siadamy przed telewizorami… Chyba że jesteśmy w tym czasie na Placu Świętego Piotra w Rzymie.

O tej porze rozpoczyna się Msza św., którą koncelebrować z papieżem Franciszkiem będzie około tysiąc kapłanów. Niewykluczone, że wśród nich zobaczymy papieża seniora Benedykta XVI. To byłoby coś niesamowitego – dzień czterech papieży!

Takie wydarzenie ma miejsce raz w życiu… Przecież kanonizacja bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II będzie pierwszą od 60 lat kanonizacją papieża.

O dowodach świętości Jana Pawła II opowiada „Małemu Gościowi” ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego. Cały wywiad w najnowszym numerze.

Co dla nas w takim razie oznacza dzień kanonizacji Jana Pawła II? Wierzymy przecież, że od razu poszedł do nieba.
Ks. Sławomir Oder: Kościół przedstawia świętych jako wzory życia chrześcijańskiego. W przypadku Jana Pawła II będzie tak samo. Cały Lud Boży dostaje wzór do naśladowania. I dowiaduje się, że droga, jaką szedł Jan Paweł II, prowadzi do świętości. W naszej osobistej relacji z Janem Pawłem II może niewiele ten dzień zmienia. Ale w wymiarze kościelnym zmienia wiele.

Czym się różni beatyfikacja od kanonizacji? 
Ks. Sławomir Oder: Beatyfikacja jest uznaniem świętości w wymiarze lokalnym, czyli na jakimś określonym terenie, a kanonizacja, czyli ogłoszenie kogoś świętym, jest przedstawieniem go jako wzór do naśladowania dla Kościoła powszechnego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione